Sostinės savivaldybės tarybos posėdyje – apie nemokamą viešąjį transportą

14 birželio 04:45 2017 Spausdinti straipsnį Keleivinio transporto problematika Lankytojai Naujienos

Šiandien, birželio 14-ąją, sostinės savivaldybė tarybos posėdyje ketina svarstyti klausimą dėl nemokamo važiavimo Vilniaus miesto viešuoju transportu. Tiesa, kol kas tik vieną dieną – liepos 6-ąją.

 

 

 

Žvelgiant į sprendimo projektą, kyla klausimas – kas dengs tądien maršrutuose dirbančių vežėjų nuostolius? Savivaldybės įmonė jau teikia savo sąskaita lengvatas mažiesiems ir vyresnio amžiaus keleiviams. Ar ir šiuo atveju „Vilniaus viešasis transportas“ dengs nuostolius savo sąskaita? Ar savivaldybė turi lėšų panašiems sprendimams įgyvendinti?

„Kyla ir dar vienas klausimas – kaip šios nemokamos kelionės bus įgyvendinamos techniškai? Suprantama, galima blokuoti elektroninio bilieto, elektromechaninius komposterius ar laikinai išardyti mechaninius komposterius. Tačiau kaip su tais, kurie turi terminuotus bilietus? Ar ir jie tądien keliaus nemokamai?“, – retoriškai klausia Nacionalinės viešojo transporto keleivių asociacijos vicepirmininkas Marius Markevičius.

Pasak jo, jei toks sprendimas būtų priimtas, ar nepasipiltų idėjos dėl nemokamo važiavimo ir kitų švenčių dienomis – Vasario 16-ąją, Kovo 11-ąją ar per šv. Kalėdas?

Asociacijos „Linava” vyriausiasis specialistas Jevgenijus Stolovickis sako, kad tai – politinis sprendimas. „Jei savivaldybė turi pinigų ir gali sau leisti keleivius dieną vežti nemokamai – puiku. Tačiau finansuoti tai, be abejo, turėtų tie, kurie priima panašius sprendimus. Be abejo, yra žinoma, kokias pajamas vežėjas gauna per šventinę dieną, tad galima įvertinti, kiek kainuotų nemokamas keleivių vežimas. Jei savivaldybė apmokėtų, tokį sprendimą vertinčiau gerai. Jei ne – panašūs sprendimai dar labiau pablogintų vežėjo padėtį”, – teigia J. Stolovickis.

Klausimas sostinės tarybos posėdyje vis dėlto nebuvo svarstomas – paskutiniu metu jis buvo išimtas iš darbotvarkės.

Lina Jakubauskienė

Autorės nuotrauka

  • apie-liepos6