Tauragėje pasirašyta sutartis dėl trijų elektrinių autobusų įsigijimo

03 rugpjūčio 04:12 2023 Spausdinti straipsnį Autobusų pasaulio naujovės Lankytojai

Tauragės elektra varomų autobusų parkas plečiasi ir toliau. Vakar, rugpjūčio 1 dieną, pasirašyta sutartis dėl dar 3 naujų autobusų įsigijimo. Šiemet Tauragės rajono savivaldybė jau sulaukė 3 įsigytų elektrinių autobusų, artimiausiu metu laukiama dar keturių.

Tauragėje lankėsi UAB „Busnex“ įmonės atstovai, su kuriais pasirašyta sutartis dėl dar 3 naujų elektrinių autobusų įsigijimo. Sutarties vertė – 1 124 617 eurų su PVM,  didžioji dalis šios sumos (956 tūkst. Eur) bus finansuojama iš Europos Sąjungos fondo lėšų.

Pagal sutartį, iki šių metų galo, Tauragę turi pasiekti 3 žemagrindžiai, vienaaukščiai (M3CE klasės) elektra varomi autobusai, kurių bendras keleivių sėdimų ir stovimų vietų skaičius ne mažesnis kaip 44. Transporto priemonės pritaikytos specialiųjų poreikių turintiems žmonėms su vežimėliu. Kiekviename autobuse numatyta vieta ir tvirtinimo įranga neįgaliojo vežimėliui.

Autobusuose bus įrengtos keleivių informavimo priemonės (vaizdinės ir garsinės), LED informacinės švieslentės, vaizdo stebėjimo sistemos, skirtos keleivių ir vairuotojo saugumui užtikrinti, leidžiančios stebėti visą transporto priemonės saloną.

Naujuosiuose „King Long“ autobusuose sumontuotos 210 kWh baterijos, vienu įkrovimu leidžiančios nuvažiuoti apie 300 km, maksimalus autobusų greitis – iki 85 km/val.

Tauragė – viena žaliausių savivaldybių Lietuvoje, šiuo metu turinti 8 elektrinius autobusus, tvirtai ir toliau žengia Žaliuoju kursu bei šiemet turėtų šį parką išplėsti dvigubai – metų gale tikimasi turėti jau 16 modernių, ekologiškų, elektra varomų autobusų.

Tauragės rajono savivaldybės informacija