„Toyota“ pristatė vandenilinio autobuso konceptą

27 spalio 04:39 2017 Spausdinti straipsnį Autobusų pasaulio naujovės Lankytojai

Tarptautinėje Tokijo automobilių parodoje kompanija „Toyota“ pristatė „Sora“ autobusą, kuris varomas vandenilio kuro elementais.

 

 

 

 

 

 

 

Kol kas tai – tik konceptas, tačiau japonai žada jau 2018-aisiais pradėti serijinę tokių autobusų gamybą. Iki Olimpinių ir Parolimpinių žaidynių, kurios vyks Japonijoje 2020-aisiais, miestų gatvėse pasirodys daugiau kaip šimtas tokių transporto priemonių.

„Toyota Sora“ gabaritai – 10525x2490x3340 mm. Salone – 22sėdimos ir 56 stovios vietos. Autobuso pavadinimas – tai žodžių Sky (dangus), Ocean (okeanas), River (upė) и Air (oras) akronimas. Jis simbolizuoja nuolatinį vandens judėjimą planetoje.

Autobuse sumontuoti du kuro elementų blokai, du 154 AG elektros varikliai, taip pat nikelio metalo hibridinė baterija su dešimčia 600 l talpos balionų, kuriuose saugomas vandenilis. Be to „Toyota Sora“ įrengta energijos saugojimo talpa,  galima panaudoti kaip rezervinę avarinėje situacijoje.

Autobuse taip pat sumontuotos HD vaizdo kameros, padedančios vairuotojui stebėti tiek saloną, tiek išorę. „Toyota Sora“ taip pat yra dalinis autopilotas, automatinė greitėjimo sistema ir daugybė kitų naujovių.

 

eBus.lt

Gamintojų nuotraukos