Turistinių autobusų vairuotojams – jiems skirtos darbo ir poilsio taisyklės

14 gruodžio 04:55 2023 Spausdinti straipsnį Keleivinio transporto problematika Lankytojai Naujienos

Europos Parlamento plenarinėje sesijoje priimtos kompromisinės pataisos dėl darbo ir poilsio režimo turistinių autobusų vairuotojams. Joms praėjusį mėnesį pritarė Parlamento Transporto komitetas.

Tai skatina turistinių autobusų vairuotojus, keleivius ir operatorius siekti teigiamo rezultato 2024 m. sausio mėnesį vyksiančiose trišalėse derybose, kad autobusų vairuotojams būtų sukurtos jų profesijai skirtos darbo ir poilsio režimo taisyklės, teigiama IRU pranešime spaudai.

Remiantis siūlomais pakeitimais, turistinių autobusų vairuotojai galės padalyti 45 minučių trukmės pertraukas į dvi ne trumpesnes kaip 15 minučių pertraukas. Šešių dienų ir ilgesnėse kelionėse turistinių autobusų vairuotojai vieną kartą galės tęsti kelionę dar vieną valandą ir po to daryti pertrauką. Jie taip pat galės važiuoti ir į ilgesnes, 12 dienų, keliones po savo šalį, šiuo metu tai įmanoma tik vykstant į tarptautines keliones.

Pasak IRU ES advokatūros direktorės Raluca Marian, „Esame labai arti to, kad pagaliau autobusų vairuotojams būtų taikomos jų, o ne sunkvežimių vairuotojų darbui skirtos taisyklės. Įstatymas turėtų įsigalioti pirmąjį 2024 m. pusmetį. Dabartinės taisyklės kenkia tolimojo susisiekimo autobusų vairuotojų gerovei, stabdo Europos turizmo sektorių ir neleidžia klestėti saugiausiam ir aplinkai draugiškiausiam keliavimui autobusais“.

eBus.lt

Linos Jakubauskienės nuotrauka