Švedai nenori mokėti už viešąjį transportą

03 kovo 04:23 2014 Spausdinti straipsnį Patirtis

Švedijoje plinta visuomeninis judėjimas už nemokamą viešąjį transportą. Švedai remiasi teigiamu Talino pavyzdžiu, kur miestiečiai nemokamai viešuoju transportu važinėja nuo praėjusių metų pradžios.

Judėjimas „free-rider“ jau keletą metų siekia, kad Stokholmo viešasis transportas būtų nemokamas. Be teorinių svarstymų ir ekonominio pagrindimo, judėjimo aktyvistai kviečia miestiečius nepaklusti valdžiai ir važinėti „zuikiais“, rašo thelocal.se.

Pasak judėjimo aktyvistų, pirmųjų metų patirtis Taline parodė, jog miesto autobusuose, troleibusuose ir tramvajuose nebūta anarchijos, taigi šį pavyzdį galėtų perimti ir Stokholmo miesto valdžia.

„free-rider“ aktyvistų teigimu, tai padėtų miestui sutaupyti nemažai lėšų: nereikėtų kasų, konduktorių bei kontrolierių, nereikėtų pirkti ir diegti naujų barjerų bei keleivių praleidimo sistemų. Viešajam transportui egzistuoti reikalingos lėšos būtų padengiamos iš surenkamų mokesčių.

eBus.lt

Linos Jakubauskienės nuotrauka

rašyti komentarą

0 komentarų

Komentarų nėra

Jūs galite pradėti diskusiją.

Komentuoti

Jūsų duomenys saugūs! Jūsų el. pašto adresas nebus publikuojamas. Taip pat kiti duomenys nebus platinami trečiosioms šalims.
Visi laukeliai privalomi.