Vilniečiai važinės „Solaris Urbino CNG“

vasario 07 03:33 2013 Spausdinti straipsnį Autobusų pasaulio naujovės

Jau paaiškėjo, kuris gamintojas pateiks sostinei ekologiškus autobusus. Viešųjų pirkimų konkurso nugalėtoju tapo Lenkijos bendrovė „Solaris Bus and Coach“.

Lenkų gamintojai pateiks vilniečiams devyniolika suspaustas gamtines dujas naudojančių autobusų. Sutartį dėl autobusų gaminimo ketinama pasirašyti šiandien, vasario 7-ąją.

„Autobusus vilniečiams pagaminsime per šešis mėnesius nuo avanso sumokėjimo dienos“, – žada „Solaris Bus and Coach“ atstovas Lietuvoje Jonas Bagdonavičius.

Priminsime, jog konkursas buvo skelbtas vykdant 2011-ųjų birželį Vyriausybės priimtą nutarimą dėl priemonės „Kompleksinė ekologiško viešojo transporto plėtra“ įgyvendinimo. Sostinės vežėjams iš ES lėšų tąkart buvo skirta lėšų aštuoniolikai autobusų bei trylikai troleibusų pirkti.

Nugalėtojas tiekti sostinei autobusus paaiškėjo praėjusiais metais – juo tapo „Adampolis“ bei „MAN Truck & Bus Polska“. Autobusai „MAN Lion’s City CNG” netoli Poznanės įsikūrusioje gamykloje jau baigiami gaminti, ir vasario pabaigoje ar kovo pradžioje turėtų atvykti į sostinę.

Šiek tiek sudėtingesnė situacija susiklostė rengiant viešųjų pirkimų konkursą troleibusams. Konkursui pateikti du pasiūlymai: atvirosios akcinės bendrovės MAZ bei gamybinės privačios unitarinės bendrovės „ETON-ELTRANS“ ir „Škoda Electric“. Kadangi baltarusių pasiūlymas neatitiko konkurso sąlygų reikalavimų, liko vienintelis konkurso dalyvis – „Škoda Electric“.

ES lėšų programoje buvo numatyta, kad troleibuso kaina neturi būti didesnė nei 1,1 mln. Lt. Čekiškos transporto priemonės kainavo gerokai brangiau. Dėl šios priežasties čekų pasiūlymas atmestas, ir lėšas numatyta skirti autobusams pirkti.

Šįkart viešojo pirkimo konkurso dalyviai pateikti sostinei suspaustas gamtines dujas naudojančius autobusus buvo du. Nugalėtoja pripažinta bendrovė „Solaris Bus and Coach“.

„Konkurso sąlygos buvo itin griežtos, suma, už kurią privalėjome pateikti tam tikras technines sąlygas atitinkančius autobusus, itin nedidelė. Dėl šios priežasties konkurse dalyvavo tik du gamintojai. Mūsų kainos ir kokybės santykis buvo geresnis“, – sako J. Bagdonavičius.

Jei biurokratinės procedūros neužtruks, naujų „Solaris Urbino CNG“ autobusų vilniečiai gali sulaukti dar šiais metais.

Lina Jakubauskienė

Autorės nuotrauka

rašyti komentarą

0 komentarų

Komentarų nėra

Jūs galite pradėti diskusiją.

Komentuoti

Jūsų duomenys saugūs! Jūsų el. pašto adresas nebus publikuojamas. Taip pat kiti duomenys nebus platinami trečiosioms šalims.
Visi laukeliai privalomi.