Vilnius-Ryga-Talinas: Baltijos šalys renkasi elektrinį viešąjį transportą

30 balandžio 03:33 2024 Spausdinti straipsnį Keleivinio transporto problematika Lankytojai Naujienos

Trijų Baltijos valstybių sostinėse jau daugelį metų važinėja troleibusais, todėl jos neabejotinai gali būti laikomos elektromobilumo srities lyderėmis. Netrukus Vilniaus, Rygos ir Talino parkus papildys elektra varomos transporto priemonės, rašo busworld.org.

Šuo metu Vilniuje 250 troleibusų veža keleivius 17-ka maršrutų. Netrukus į miestą atvyks 91 naujas troleibusas „Škoda/SOR 32 Tr“. Mieste netrukus keleiviai bus vežami 12 visiškai naujų autobusų maršrutų. Šiais pakeitimais miestas siekia užtikrinti, kad net ir atokiose vietovėse piko metu keleiviams nereikėtų laukti autobuso ilgiau nei 15 minučių. Šiais maršrutais važiuos tik elektriniai autobusai.

Taline keleiviai vežami keturiais troleibusų maršrutais, kuriuose važinėja 44 „Solaris Trollino 12“ ir „Trollino 18“ troleibusai. Estai kurį laiką abejojo dėl elektrinių troleibusų eksploatavimo ateities, tad buvo priimtas sprendimas modernizuoti troleibusų tinklą ir įsigyti 40 naujų troleibusų su autonomine eiga.

Vis dėlto dyzelinius autobusus laipsniškai ketinama keisti elektriniais. Lenkijos bendrovė „Solaris Bus & Coach“ operatorei „Aktsiaselts Tallinna Linnatransport“ (TLT) ką tik pristatė pirmuosius 15 elektrinių autobusų „Urbino 12“. 2017 m. TLT turėjo progos šią transporto priemonę išbandyti, be to, mieste važinėja nemažai suslėgtas gamtines dujas naudojančių „Solaris“.

Latvijos sostinėje Rygoje, didžiausioje iš trijų sostinių, kurioje gyvena apie 630 000 gyventojų, mieste keleivius, kaip ir Taline, veža tramvajus. 22-iem troleibusų maršrutais važinėja 260 „Solaris Trollino 18“ ir „Iveco Citelis“ troleibusų su autonomine eiga. 10 „Solaris“ yra hibridiniai troleibusai, kuriuose įrengti kuro elementai – tai unikalus techninis sprendimas, kuriam reikėjo intensyvių bandymų, reikalingų tam, kad transporto priemonės galėtų būti pradėtos eksploatuoti.

Rygoje taip pat planuojama pirkti elektrinius autobusus, jais laipsniškai keičiant dyzelinius.  Pirmieji 35 „Solaris Urbino 12 Electric“ į miestą atvyko 2023 m. gruodžio 22 d. Artimiausiu metu į miestą atvyks dar  17 elektrinių transporto priemonių.

eBus.lt

Linos Jakubauskienės nuotrauka