„Viseon“ – svečias iš Latvijos

liepos 14 03:37 2013 Spausdinti straipsnį Autobusų pasaulio naujovės

Nors daugelis iki šiol buvom linkę manyti, kad Latvijoje „dar blogiau nei pas mus“, tačiau akivaizdu, kad latviai lenkia mus daugelyje sričių. Jau kitais metais kaimynai turės eurą. Lietuva geriausiu atveju – tik 2015-aisiais.

Kur kas naujesnis nei lietuviškasis ir Latvijos autobusų parkas.

Rygos visuomeniniai vežėjai nesupranta, ką reiškia šimtamilijoniniai savivaldybės ar valstybės įsiskolinimai įmonei. Jie iš miesto biudžeto kasmet gauna visas numatytas lėšas. Nenuostabu, kad įmonė gali nuolat įsigyti naujų transporto priemonių, taigi teikti keleiviams geresnes paslaugas.

Tačiau kur kas naujesnių autobusų rastume ne tik didžiausioje šalyje „Rigas Satiksme“ įmonėje. Naujų transporto priemonių Latvijoje išgali įsigyti net ir nedideli autobusų parkai.

Ar tai reiškia, kad Lietuvos keleivių vežėjai nemoka dirbti? Anaiptol. Tiesiog iš esmės skiriasi šalies vadovų požiūris į keleivinį transportą.

Džiugu, kad vilniečių įmonė „Vilneda“ įsigijo naujutėlį moderniausią penktosios klasės „Setra“ autobusą. Tačiau latviai juos nupirko išsyk du. Štai ir vokiškuosius „Viseon“ iki šiol teko matyti tik autobusų parodose. Latviai, kaip matyti iš nuotraukos, jau įsigijo ir šį gražuolį.

Kaip žinia, vokiečiai gamina С10, С11 ir С13 modelių „Viseon“ autobusus. Skaičius čia reiškia apytikslį transporto priemonės ilgį. Latvių įsigytasis – „Viseon C13“.

Sprendžiant iš užrašo, autobusas priklauso vienam iš turistinius autobusus kelionėms nuomojančių kompanijų. Reikėtų pasidžiaugti, kad kartais jis turistus atveža ir į Lietuvą.

Lina Jakubauskienė

Deniso Simonovo nuotraukos

rašyti komentarą

0 komentarų

Komentarų nėra

Jūs galite pradėti diskusiją.

Komentuoti

Jūsų duomenys saugūs! Jūsų el. pašto adresas nebus publikuojamas. Taip pat kiti duomenys nebus platinami trečiosioms šalims.
Visi laukeliai privalomi.