Keičiasi taisyklės keliaujantiems tolimojo susisiekimo autobusais su vaikais

13 rugpjūčio 04:00 2018 Spausdinti straipsnį Lankytojai Patirtis

Iki šiol tolimojo susisiekimo autobusais keliaujantys ir su savimi vaikus iki 7 metų besivežantys tėvai, siekdami pasinaudoti teise į lengvatinį bilietą, privalėjo vairuotojui parodyti vaiko gimimo liudijimą arba kitą vaiko amžių pagrindžiantį dokumentą (t. y. asmens tapatybės kortelę ar pasą, jei toks dokumentas vaikui yra išduotas). Nuo 2017 m. sausio 1 d. gimimo liudijimai neišduodami, todėl tėvai vairuotojams turės pateikti gimimo įrašą liudijantį išrašą.

 

 

Vaikams iki 7 metų suteikiama teisė nemokamai važiuoti tolimojo susisiekimo autobusais, neužimant atskiros sėdimosios vietos.

„Anksčiau vaiko amžių pagrindžiantis dokumentas buvo gimimo liudijimas, asmens tapatybės kortelė ar pasas. Po 2017 m. sausio 1 d. gimimo liudijimai nebeišduodami, apie vaiko gimimą įrašoma informacinėje sistemoje ir, kreipiantis tėvams, išduodamas gimimo įrašą liudijantis metrikacijos darbuotojų pasirašytas ir antspauduotas išrašas“, – nuo 2017-ųjų pradžios gimusių mažylių tėvų dėmesį atkreipia Lietuvos transporto saugos administracijos Transporto veiklos reguliavimo skyriaus patarėja Jelena Zimuš.

Pašnekovės teigimu, iš esmės dokumentų pateikimo tvarka keliaujant tolimojo susisiekimo autobusais su vaikais iki 7 metų nesikeičia, tik tėvams, vairuotojui prašant pagrįsti vaiko, gimusio nuo 2017 m. sausio 1 d., amžių, reikės parodyti ne gimimo liudijimą, o gimimo įrašą liudijantį išrašą.

„Pagal teisės aktus vairuotojas iš tėvų, važiuojančių su vaiku, gali ir netgi turi reikalauti pagrindžiančio dokumento, jei jie nori pasinaudoti teise į lengvatą. Todėl į kelionę susiruošę tėvai turėtų neužmiršti gimimo įrašą liudijančio išrašo, antraip lengvata nebus galima pasinaudoti“, – su vaikais keliaujančių tėvų dėmesį atkreipia J. Zimuš.

Ltsa informacija

Linos Jakubauskienės nuotrauka