Aiškėja būsimasis Lenkijos kompanijos „Solaris Bus and Coach“ savininkas

04 liepos 04:34 2018 Spausdinti straipsnį Lankytojai Patirtis

Ispanijos kompanija CAF, kuri yra geležinkelių pramonės lyderė, nusprendė žengti svarbų žingsnį ir įsigyti kompaniją „Solaris Bus and Coach“, pranešama kompanijos interneto tinklapyje. Tikimasi, jog tuomet CAF grupė taps viena iš Europos miesto autobusų gamintojų lyderių.

 

 

 

 

„CAF investicijos į Lenkijos įmonę patvirtina mūsų įsipareigojimą plėstis siekiant pelno ir atveria naujas strategines rinkas CAF. Kartu su „Solaris“ mes kursime naujus miesto mobilumo sprendimus, ypač daug dėmesio skirsime e-mobilumo segmentui. Mes norime ir toliau naudoti vertingą „Solaris” prekės ženklą ir išlaikyti jo lenkišką savitumą. Abiejų bendrovių žinios apie gamybą, dizainą, technologijas ir paslaugas bus derinamos su nuosekliai pateikiamomis naujovėmis. Mūsų tikslas – geriau aptarnauti klientus ir kurti vertę akcininkams”, – sakė Andreas Arizkorreta, CAF prezidentas ir generalinis direktorius.

„Pasirinkdami CAF kaip investuotoją, užtikriname perspektyvią prekės ženklo, jos klientų ir darbuotojų ateitį”, – sakė „Solaris Bus & Coach” prezidentė ir generalinė direktorė Solange Olszewska. „Aš tvirtai tikiu, kad CAF turi tinkamą įmonės viziją ir galės plėtoti „Solaris „potencialą pasauliniu mastu. Esu įsitikinusi, kad šis susitarimas visiškai atitinka tai, ką pasiekėme per 22 metus nuo įmonės įkūrimo,”- pridėjo S. Olszewska

„Solaris Bus and Coach” įsteigta 1996 m. Čia pagaminti autobusai jau važinėja daugiau nei 700 miestų, 32 šalyse. Įmonės apyvarta – beveik 450 milijonų eurų, o gamyklose dirba daugiau kaip 2300 žmonių.

Daugiausia „Solaris“ autobusų įsigyja Lenkija, Vokietija, Italija, Skandinavija ir Baltijos šalys. 2017 m. bendrovė pristatė 1 397 autobusus, tarp jų – ir elektrinius bei varomus suspaustomis gamtinėmis dujomis ar hibridinius. Įmonėje surenkami troleibusai, taip pat – ir su vandenilio kuro elementais. Be to, bendrovė siūlo techninės priežiūros paslaugas bei tiekia atsargines detales.

2017 m. elektriniam „Solaris Urbino” suteiktas garbingas „Metų autobuso“ titulas.

Įvykus sandoriui, CAF „Vectia” antrinė įmonė suvienys jėgas su „Solaris“ kurdama miestams hibridinius bei elektrinius autobusus. Sąjunga su „Solaris“ suteiks galimybę išsiplėtusiai CAF grupei pasiūlyti platesnį geros kokybės miesto transporto priemonių asortimentą. Be to, susivienijusios įmonės galės sėkmingiau dalyvauti didžiausiuose viešųjų pirkimų konkursuose, pateikti potencialiems klientams geresnius pasiūlymus.

Manoma, kad „Solaris Bus and Coach” įmonės vertė viršys 300 milijonų eurų, o galutinė suma bus nustatyta sandorio užbaigimo metu.

eBus.lt

Linos Jakubauskienės nuotrauka