Aiškėja, kaip gali atrodyti nauja Panevėžio autobusų stotis

23 vasario 06:40 2017 Spausdinti straipsnį Keleivinio transporto problematika Lankytojai Patirtis

Apie būtinybę atnaujinti Panevėžio autobusų stotį kalbama jau seniai. Kovo 8-ąją Panevėžio miesto savivaldybėje bus atplėšti vokai su potencialiais investuotojais, kurie pasiūlys naujosios autobusų stoties viziją.

 

 

 

Vienas geriausių Lietuvos architektų, Nacionalinės premijos laureatas Rolandas Palekas jau pristatė autobusų stoties ir prieigų sutvarkymo viziją.

Joje siūloma statyti naują autobusų stotį vadinamojo alyvų parkelio vietoje, o dabartinę asfaltbetonio aikštę paversti parku. „Architekto sprendimą vertinu labai teigiamai. Jei renovuotume senąją stotį, tiek vežėjai, tiek keleiviai susidurtų su įvairiais nepatogumais. Be to, senas pastatas ir yra senas, jį sudėtinga paversti moderniu. Pastačius naują pastatą, būtų sutvarkytas miesto centras, o senoji renovuota stotis atiduota miesto reikmėms. Svarbu, kad visos idėjos būtų įgyvendintos ir pagaliau Panevėžio centrą papuoštų naujas, modernus pastatas“, – sako Panevėžio autobusų parko generalinis direktorius Rimantas Petukauskas.

Remiantis R. Paleko pristatyta vizija, keistųsi autobusų eismas, kadangi transporto srautai driektųsi arčiau J. Basanavičiaus g. ir Savanorių a. pietinės dalies. Vietoje automobilių stovėjimo aikštelės išdygtų kelių aukštų ažūrinis multifunkcinis pastatas, kurio pirmajame aukšte įsikurtų komercinės paskirties patalpos, o kituose – automobilių stovėjimo aikštelės.

Projektą žadama realizuoti ES lėšomis. Miesto dalis sudarytų tik nedidelę dalį.

 

Lina Jakubauskienė

 

  • apie-panev-st
  • apie-pan-st
  • apie-panev-st4
  • apie-panev-st5