„ALTAS VIATOR“ autobuso dizainas pelnė tarptautinį „A’ Design Award“ sidabro apdovanojimą

gegužės 07 04:37 2019 Spausdinti straipsnį Autobusų pasaulio naujovės Lankytojai

 „Altas Auto“, vieno didžiausių Europos mažųjų autobusų gamintojo, pernai sukurto midi klasės turistinio autobuso „Altas Viator“ dizainas įvertintas tarptautiniu mastu – pasauliniame dizaino „A’Design Award“ konkurse pirmasis nepriklausomoje Lietuvoje sukurtas autobusas bei jį kūręs dizaineris Dominykas Budinas pelnė sidabro apdovanojimą.

 

„A’ Design Award“ yra vieni didžiausių dizaino apdovanojimų pasaulio mastu, vertinančių inovatyvių produktų dizainą 100 skirtingų produktų kategorijų, remiantis Lokarno pramonės sektorių klasifikacija. Nuo 2010 m. organizuojamame konkurse kasmet dalyvauja apie 100 tūkst. gaminių bei išdalijama beveik 10 000 apdovanojimų skirtingose srityse. Paraiškas vertina tarptautinė vertinimo komanda, kurią šiemet sudarė 209  dizaino srities profesionalai, akademikai ir žiniasklaidos atstovai iš skirtingų pasaulio šalių. Geriausi gaminiai atrenkami įvertinus produkto inovatyvumą, funkcionalumą, estetinį dizainą bei energijos vartojimo efektyvumą.

Pasak Edvardo Radzevičiaus, „Altas Auto“ generalinio direktoriaus, „Transporto ir judėjimo priemonių kategorija kasmet papuola tarp populiariausių, tad ir konkurencija tarp pateiktų gaminių labai didelė. Kategorija apima platų spektrą gaminių: dviračius, automobilius, motociklus, laivus ir jachtas, autobusus ir net traukinius. Šiemet šioje kategorijoje išrinkti 9 nugalėtojai, iš kurių tik „Altas Viator“ yra autobusų klasės gaminys. Kiti apdovanoti gaminiai apima elektrinius paspirtukus, dviračius, motociklą ir elektrinį krovininį vežimėlį. „Altas Viator“ autobusą kūrėme siekdami pagaminti tokį produktą, kuris aiškiai išsiskirtų iš rinkoje standartais tapusių modelių panaudojant drąsius ir novatoriškus sprendimus. Didelio susidomėjimo sulaukęs modelio pristatymas pernai metų IAA parodoje Hanoveryje bei šis pripažinimas leidžia manyti, jog sprendimai pasiteisino. Tai ne tik mūsų, bet ir jauno lietuvių dizainerio Dominyko Budino pripažinimas, kuris ir kūrė šio modelio dizainą“.

„Altas Viator“ yra turistinės klasės autobusas, skirtas tolimų distancijų kelionėms. Jo koncepcija – stabili dinamika, išlaikant kontrastą tarp aštrių dinamiškų bruožų ir švarių paviršių. Modelyje vyrauja paprasta geometrija, briaunos ir sušvelninti kampai, o pati autobuso forma kuria judėjimo įspūdį. Šį efektą suteikia po delikačiu spoileriu besislepianti galinio vaizdo kamera, kuri kartu su gabarito šviesomis stilingai užbaigia stogo liniją. Autobuso gabaritą pabrėžia „Hella“ žibintai, kurių kuriamas piešinys buvo sukomplektuotas iš atskirų segmentų.

Šiuo metu vykdomas autobuso testavimas įvairiomis eksploatavimo sąlygomis, o serijinė gamyba startuos š.m. rugpjūčio mėn. Vėlesniuose produkto vystymo etapuose  planuojama pristatyti naujus „ALTAS Viator“ modelius, įskaitant miesto žemagrindį, priemiesčio, mokyklinį ir adaptuotą Didžiosios Britanijos eismui.

Apie „ALTAS AUTO“

„ALTAS AUTO“– 2002 m. pradėjusi veiklą lietuviško kapitalo mažųjų autobusų inžinerijos ir gamybos įmonė yra didžiausia Skandinavijos rinkoje ir viena iš lyderių Europoje. Kasmet apie 800 jos sukurtų specialaus komercinio transporto bei įvairios paskirties keleivinių autobusų („Mercedes-Benz, „Volkswagen“, „MAN“, „Iveco“ bazėse) pasiekia užsakovus per „Altas Auto“ distributorių tinklą 18-oje valstybių. Daugiau nei 200 darbuotojų turinčios įmonės gamyba pasitiki didžiausi pasaulio koncernai – „Altas Auto“ yra pelniusi išskirtinius „VanPartner Mercedes-Benz“ ir „Volkswagen PremiumPartner“ statusus. Įmonės gamybos procesai vystomi vadovaujantis ISO 9001 kokybės kontrolės standartu bei remiantis LEAN metodologija.

ALTAS AUTO informacija ir nuotraukos

 

  • altas2
  • altas1
  • altas5
  • altas3
  • altas4