Alytaus miesto mokinio pažymėjimas – ir elektroninis viešojo transporto bilietas

02 gruodžio 04:57 2019 Spausdinti straipsnį Lankytojai Naujienos

Alytaus miesto mokiniai netrukus turės galimybę naudotis elektroniniais mokinio pažymėjimais. Elektroninis mokinio pažymėjimas bus ne tik šiuolaikiškas mokinio asmens dokumentas, papildomų nuolaidų ir galimybių kortelė, bet ir Alytaus miesto viešojo transporto elektroninis bilietas.

 

Alytaus miesto savivaldybės tarybos posėdžio metu patvirtintas Bendrojo ugdymo mokyklų elektroninio mokinio pažymėjimo išdavimo ir naudojimo tvarkos aprašas. Jame nustatyta pažymėjimo išdavimo, naudojimo ir keitimo tvarka.

Pasak Alytaus miesto savivaldybės administracijos Švietimo ir sporto skyriaus vedėjo Vytuolio Valūno, tėvams bus rekomenduojama įsigyti elektroninius mokinio pažymėjimus vien dėl to, kad šiuo pažymėjimu naudotis bus kur kas naudingiau. Šiuo metu pagal galiojančius teisės aktus mokiniams vienkartiniam važiavimo bilietui taikoma 50 procentų nuolaida, o  pažymėjime įdiegtam mėnesiniam bilietui kaip ir dabar būtų taikoma 80 procentų nuolaida.

„Niekas nevers tėvų pirkti elektroninio bilieto, jeigu jie to daryti nenorės, tačiau tėvai turėtų atkreipti dėmesį į tai, kad jį turintys vaikai viešuoju transportu galės važinėti kur kas pigiau,” – teigia Švietimo ir sporto skyriaus vedėjas V. Valūnas. Be to mokiniams nereikės su savimi vežiotis ir mokinio pažymėjimo, ir mėnesinio bilieto, nes viskas bus vienoje kortelėje-elektroniniame mokinio pažymėjime.

Pasak jo, elektroninio mokinio pažymėjimo galimybes ateityje planuojama plėsti įdiegiant praėjimo kontrolės sistemas, kurias jau turi Alytaus Likiškėlių progimnazija ir Alytaus šv. Benedikto gimnazija. Su šiuo pažymėjimu mokiniai ateityje  galės  atsiskaityti bibliotekoje ar valgykloje.

Pažymėjimus mokiniai turės įsigyti nuosavomis lėšomis. Jis  kainuos 3 Eur. Pažymėjimas galios iki jame nurodytų metų rugpjūčio 31 d.

Komunikacijos skyriaus informacija