Alytuje pristatyti pirmieji elektriniai autobusai

29 lapkričio 04:16 2022 Spausdinti straipsnį Autobusų pasaulio naujovės Lankytojai

Pirmadienį pristatyti pirmieji du elektriniai autobusai, kurie jau labai greitai išriedės į Alytaus miesto gatves.

„Džiaugiamės, kad elektriniai autobusai važinės mūsų miesto gatvėmis. Jie bus patogesni, naujesni, tylesni ir komfortiškesni. Dabar deriname su bendrove „Kautra“, kiek galėtų kainuoti vieno kilometro kaina, nes rinkoje skirtingos kainos ir kol vyko pirkimų procedūros, numatytos kainos pakito. Tikimės, kad autobusai galės 100 km nuvažiuoti sunaudodami 50 kW energijos. Mes taip pat kėlėme reikalavimą, kad vasarą salone būtų vėsu, autobusai būtų kondicionuojami ir šildomi žiemą“, – pristatymo metu sakė Alytaus miesto savivaldybės meras Nerijus Cesiulis.

Alytus yra trečiasis Lietuvos miestas, kuriame važinės visiškai elektriniai autobusai. Planuojama, kad jau artimiausiu metu bus perkamos dar penkios tokios transporto priemonės, o iki 2030 metų mieste turėtų važinėti tik elektra įkraunamas viešasis transportas.

Nauji elektriniai autobusai ne tik važiuos tyliau, juose ir daugiau įlipimo erdvės. Taip pat praktiškai visą dieną bus galima važiuoti papildomai nekraunant. Autobusuose įrengtos papildomos orlaidės, kad salonas vasarą būtų vėdinamas.

85 proc. autobusų įsigijimo išlaidų finansuota iš Europos Sąjungos lėšų, likusi 15 procentų savivaldybės finansavimo dalis.

Komunikacijos skyriaus informacija ir nuotrauka

  • 1-alytus-el