Apie vairuotojų problemas – Seime

10 liepos 04:35 2019 Spausdinti straipsnį Lankytojai Naujienos

Darbuotojų profesinių sąjungų atstovai Seime susitiko su Socialinių reikalų ir darbo komiteto pirmininke Rimante Šalaševičiūte.

 

Aptartos kolektyvinės derybos su Lietuvos nacionaline vežėjų automobiliais asociacija „Linava”, kalbėta apie profesinių sąjungų atstovų delegavimą į savivaldybės įmonių bendrovių valdybas.

„Forumo“ pirmininkas Bronius Bučelis ir teisininkė Jovita Jančiauskienė paminėjo, kad profesinės sąjungos pasirengusios kolektyvinėms deryboms, jeigu gaus kvietimą iš „Linavos“. „Įvertinę pozicijas, svarstysime jų pasiūlymus. Labai gaila, kad „Forumui“ teko pasitraukti iš kolektyvinių derybų. Vis dėlto iki šiol neturime vykusio posėdžio protokolo“, – sako B. Bučelis.

Jis primena, jog „Forumas“ nutraukė kolektyvines derybas su „Linava“ nesutarus dėl vairuotojams mokamo atlyginimo koeficiento dydžio.

Vėliau su R. Šalaševičiūte buvo aptartas klausimas dėl profesinių sąjungų atstovų delegavimo į bendrovių valdybas. „Sutarėme Lietuvos Trišalei tarybai teikti siūlymą – jei bendrovėje veikianti profesinė sąjunga atstovauja daugiau kaip 1/3 darbuotojų, jos atstovai privalės dalyvauti valdybos posėdžiuose be balso teisės“, – sako B. Bučelis.

Sutarta, kad Socialinių reikalų ir darbo komiteto posėdyje kartu su Seimo nariais ir Lietuvos profesinių sąjungų konfederacijos teisininkais profesinės sąjungos pristatys savo pozicijas. „Darbo kodeksas ir Tarptautinė Darbo organizacija rekomenduoja ir įpareigoja profesinių sąjungų atstovus dalyvauti įmonių valdyme, priimant sprendimus. Darbuotojų atstovai turi teisę turėti informaciją bei išsakyti savo poziciją“, – teigia „Forumo“ pirmininkas.

„Forumo“ informacija ir nuotrauka