Bendrovės „Kauno autobusai“ darbuotojai vyko į Čekiją

02 liepos 04:15 2019 Spausdinti straipsnį Kelionės Lankytojai

Bendrovės „Kauno autobusai“ profesinė sąjunga surengė darbuotojams išvyką į Čekiją. Ekskursijoje dalyvavo 35 bendrovės darbuotojai ir jų šeimos nariai. 

 

 

Ankstyvą birželio 27 d. rytą išvykome iš Kauno, o 28 d. važiavome į Adršpachų draustinį. Tai – vienas unikaliausių Čekijos gamtos kampelių: vėjas, vanduo ir temperatūros svyravimai suformavo unikalias, iki 80 m į dangų kylančias smiltainio uolas. Kelionės dalyviai pasivaikščiojo siaurais kalnų takeliais tarp įvairių formų uolų. Vėliau plaukėme plaustu Adršpachų ežeru, grožėdamiesi nuostabiais uolėtais krantais.

Po to keliavome į kalnų kurortą Pecą prie Snežkos. Pasikėlėme keltuvu ir žygiavome pėsčiomis apie 2 valandas į aukščiausią Čekijos kalnų viršukalnę Snežką (1602 m). Grožėjomės  atsivėrusia nuostabia Sudetų kalnų panorama.

Vėliau aplankėme Detenice barokinius rūmus. Gotikinė pilis šioje vietoje buvo pastatyta XIV a., o vėliau perstatyta įvairiais stiliais. Apžiūrėjome pagal XVIII a. archyvus atkurtą rūmų interjerą, unikalią Maltos riterių ginklų kolekciją, baroko ir renesanso laikotarpių sienų tapybą. Aplankėme rūmų alaus daryklą, kur sužinojome čekiško alaus gamybos paslaptis, vartojimo subtilybes ir paragavome puikaus šio krašto gėrimo. Po ekskursijos viduramžių karčemoje dalyvių laukė įsimintina vakarienė su programa, kur pamatėme fakyrų šou, raganų „korimą“, susirinkusius linksmino senoviška muzika ir šokiai. Vėliau pajudėjome link Prahos.

Čekijos sostinėje Prahoje buvome birželio 29-ąją. Apsilankėme Prahos pilies teritorijoje ir pamatėme įspūdingą gotikinę Šv. Vito katedrą, pasivaikščiojome pilies kiemuose ir pilį supančiuose parkuose, iš kurių atsiveria nuostabi miesto panorama. Po Prahos pilimi esančiuose šlaituose įsikūrusiame „Mažajame mieste“ pamatėme puošnius Valenšteinų rūmus bei barokinę Šv. Mikalojaus bažnyčią. Perėję Karolio IV pėsčiųjų tiltą, puoštą barokinėmis skulptūromis, pasiekėme senamiestį, kur apsilankėme Senamiesčio ir Vaclovo aikštėse, pamatėme rotušę ir unikalų astronominį laikrodį.

Po nakvynės viešbutyje prie Hradec Kralove išvykome į Kauną. Profsąjungos pirmininkas padėkojo ekskursijos vadovei Ilonai už įspūdingą kelionę ir autobusų vairuotojams Kęstučiui ir Gintautui už saugų vairavimą.

Bronius Bučelis

  • apie-eksk
  • apie-eksk1
  • apie-eksk2