Aplankęs Lietuvos autobusų parkus, „Isuzu Visigo“ iškeliavo į Estiją

lapkričio 06 04:52 2014 Spausdinti straipsnį Autobusų pasaulio naujovės

Turkijos „Isuzu“ gamintojams atstovaujanti Vilniuje įsikūrusi bendrovė „Saločiai ir partneriai“ nuolat supažindina Lietuvos vežėjus su naujaisiais turkų siūlomais gaminiais. Neseniai į Lietuvą atvykęs „Isuzu Visigo“ taip pat jau suspėjo apkeliauti didžiąją dalį šalies autobusų parkų. Deja, ne visus. Autobusą suskubo įsigyti Estijos vežėjai.

„Mūsų tradicija – pristatyti vežėjams tai, ką „Isuzu“ gamintojai siūlo geriausio. Jau įprasta, kad į Lietuvą atvykusiu autobusu apvažiuojame įvairius Lietuvos autobusų parkus. Ir su naujuoju „Isuzu Visigo“ aplankėme net aštuoniolikoje autobusų parkų. Pabuvojome pas keleivių vežėjus Panevėžyje, Šiauliuose, Mažeikiuose, Skuode, Palangoje, Šilutėje, Tauragėje, Šakiuose, Marijampolėje ir kituose rajonuose. Visų vežėjų nuomonė apie mūsų autobusą buvo gera – jis stilingas, originalaus dizaino, o agregatai – patikimi“, – sako bendrovės „Saločiai ir partneriai“ direktorius Ruslanas Andrejevas.

„Autobusas modernus, gražios išorės. Neseniai teko „Visigo“ apžiūrėti „Isuzu“ gamykloje Turkijoje. Ten su vežėjais iš Lietuvos pastebėjome keletą nedidelių trūkumų. Į Lietuvą atvykusiame autobuse jų jau nebuvo. Malonu, kad didelės gamyklos atstovai atsižvelgia ir į mažos šalies vežėjų pastabas, kad vežėjų nuomonė jiems svarbi“, – sako Švenčionių bendrovės „Svirka“ vadovas Vytautas Bulka.

Galimybe pasigrožėti nauju, moderniu autobusu džiaugėsi ir Mažeikių autobusų parko atstovai. „Autobusas labai patiko – tiek išorės, tiek vidaus dizainas, tiek ir techninės savybės. Deja, kol kas apie naujus autobusus tegalime tik pasvajoti. Galbūt po penkerių metų galėsime įsigyti tokį ar panašų, jau pavažinėtą. Tačiau labai džiugu, kad gamintojų atstovai supažindina mus su savo naujovėmis, leidžia apžiūrėti jas iš arti. Ypač patiko erdvus, keleiviams patogus autobuso salonas, modernus apšvietimas. Akivaizdu, jog tai – naujos kartos transporto priemonė“, – sakė Mažeikių autobusų parko direktorius Arvydas Šemeta.

Transporto priemonė patiko ir Marijampolės autobusų parko darbuotojams. „Autobusas modernus, gražus, patogus keleiviams. Turėjome progos jį apžiūrėti iš arti, tiek saloną, tiek bagažo, tiek variklio skyrių, tiek ir kitus agregatus. Deja, jo kaina mums kol kas nelabai įkandama“, – kalbėjo Marijampolės autobusų parko direktorė Dalytė Venčkauskienė.

Kiekviename autobusų parke, į kurį atvykdavo naujutėlis, modernus „Visigo“, jo apžiūrėti susirinkdavo ne tik įmonių vadovai, bet ir remontininkai, meistrai. Kai kur autobusą pasitikdavo ir miestų vadovai. Deja, sprendimas įsigyti šiuolaikiško dizaino „Visigo“ nepriimtas nė viename mieste. Tuo tarpu tradiciškai kur kas daugiau naujų autobusų perkantys ir naujovėmis besidomintys Estijos vežėjai nesnaudė. Autobusą nupirko šios šalies keleivinio transporto įmonė.

„Gaila, kad nauji mūsų atstovaujamos gamyklos autobusai nuolat iškeliauja į kaimynines šalis. Nors ekonomiškų transporto priemonių kur kas labiau reikėtų Lietuvos vežėjams – juk mūsų keliais ir gatvėmis važinėja seniausi Europoje autobusai“, – kalba R. Andrejevas.

„Isuzu Visigo“ – vidutinės klasės, 9,5 metro ilgio, 39+1+1 sėdimų vietų. Būtent tokios transporto priemonės pastaruoju metu populiariausios tarp Lietuvos keleivių vežėjų – mažėjant keleivių srautams, didžiuosius autobusus varinėti nebeapsimoka.

Pasak gamintojų, naujasis „Visigo“ labai ekonomiškas – nuvažiuoti šimtui kilometrų jis sunaudoja vos apie 21-23 l degalų. Be to, dėl trumpos ratų bazės, jis dar ir itin manevringas. Keleiviams turėtų būti patogus ir padidintas ir bagažinės tūris – jis siekia 5,5 kub. m.

Transporto priemonėje sumontuotas „Cummins“ variklis taip pat jau spėjo pelnyti Lietuvos vežėjų pasitikėjimą dėl savo patikimumo ir nesudėtingos priežiūros. Deja, telieka apgailestauti: nauja ir modernia transporto priemone bus vežami ne Lietuvos, o Estijos keleiviai…

Lina Jakubauskienė

„Saločiai ir partneriai“ bei vežėjų nuotraukos

rašyti komentarą

0 komentarų

Komentarų nėra

Jūs galite pradėti diskusiją.

Komentuoti

Jūsų duomenys saugūs! Jūsų el. pašto adresas nebus publikuojamas. Taip pat kiti duomenys nebus platinami trečiosioms šalims.
Visi laukeliai privalomi.