Kasmet eismo įvykiuose Lietuvos keliuose sužalojimus patiria tūkstančiai žmonių. Vien draudimo bendrovė BTA skaičiuoja, kad pernai fiksavo 1318 bylų pagal privalomojo draudimo sutartis, kai buvo nukentėjusiųjų eismo įvykiuose.
Draudikai primena, kad ir pagal transporto priemonių valdytojų civilinės atsakomybės draudimą (TPVCAD) gali būti kompensuojamos gydymo išlaidos nukentėjusiems eismo įvykyje: vairuotojui ir keleiviams, važiavusiems nukentėjusiame automobilyje bei keleiviams, važiavusiems avariją sukėlusiame automobilyje.
Skirtingos apsaugos
„Jei kalbame apie privalomąjį civilinės atsakomybės draudimą, reikėtų priminti, kad tai yra priemonė apsaugoti nukentėjusiuosius, bet ne avariją sukėlusius asmenis. Kompensacijas moka avariją sukėlusio asmens valdytos transporto priemonės draudimo bendrovė, todėl turi būti žinoma kaltininko ir nustatyta transporto priemonė. Dėl tos pačios priežasties kompensacijų gali tikėtis eismo įvykį sukėlusios transporto priemonės nukentėjęs keleivis, bet ne vairuotojas“, – paaiškina draudimo bendrovės BTA Ekspertizių skyriaus vadovas Andrius Žiukelis.
Kasko draudimo atveju yra kiek kitaip. Gydymo išlaidos gali būti kompensuojamos tiek avariją sukėlusio, tiek nukentėjusio automobilio keleiviams ir vairuotojams. Tačiau tai priklauso nuo konkrečios draudimo bendrovės siūlomų sąlygų ir draudėjo pasirenkamų apsaugų.
„BTA atveju, įsigyjant Kasko draudimą, galima pasirinkti atskirą keleivių draudimo riziką. Tačiau kitose draudimo bendrovėse gali būti kitaip. Reikėtų sutartyse pasitikrinti, kokios pasaugos galioja“, – teigia A. Žiukelis.
Pranešimas spaudai
Linos Jakubauskienės nuotrauka