VMI kviečia bendradarbiauti išaiškinant nelegalius keleivių vežėjus

19 spalio 03:41 2022 Spausdinti straipsnį Lankytojai Patirtis

Vis daugiau institucijų atsiliepia į Lietuvos nacionalinės vežėjų automobiliais asociacijos „Linava“ kvietimą užkardyti nelegalius keleivių vežėjus. Valstybinė mokesčių inspekcija (VMI) kviečia visus asociacijos „Linava“ narius nebūti abejingais bei apie daromus teisės aktų pažeidimus keleivių vežimo srityje informuoti VMI.

VMI įvertino „Linava“ rašte „Dėl nelegalių keleivių vežėjų veiklos sustabdymo“ pateiktą informaciją ir pagal kompetenciją informuoja, kad numatydama pagrindines veiklos kryptis, daugiausia dėmesio skiria tuo metu rizikingiausioms ekonominės veiklos sritims. Tokioms, kuriose pajamų apskaitymo bei mokesčių mokėjimo vengimo mastas ir poveikis biudžeto pajamoms yra didžiausias.

 „Esame pasirengę plėtoti bendradarbiavimą su valstybinėmis institucijomis bei visuomeninėmis organizacijomis. Įgyvendinant ar aptariant visas bendradarbiavimo galimybes, kurios padėtų sumažinti pajamų apskaitymo ir atitinkamų mokesčių mokėjimo vengimo bei darbo santykius reglamentuojančių teisės aktų pažeidimų mastą.  Aptariant galimybes, kurios didintų keleivių vežimo veiklą vykdančių mokesčių mokėtojų sąmoningumą, sudarant palankesnes sąlygas bendram verslo skaidrėjimui“, – teigia VMI viršininkė Edita Janušienė.

Asociacijai „Linava“ atsiųstame rašte informuojama, kad konkrečių mokesčių mokėtojų rizikingumas dėl galimo netinkamo mokestinių prievolių vykdymo ir mokesčių vengimo yra nustatomas, įvertinant VMI prie FM duomenų bazėse kaupiamą informaciją  bei gaunamą informaciją iš kitų institucijų, juridinių asmenų ir gyventojų gautus pranešimus apie galimus mokesčių įstatymų bei kitus pažeidimus. Taip pat vertinant kitų šalių mokesčių administratorių pateiktą informaciją.

Kontrolės veiksmams – mokestiniams tyrimams ir patikrinimams – atrenkami mokesčių mokėtojai, kurių rizikingumas įvertinamas kaip didžiausias.

VMI prašo „Linavos“ narių nelikti abejingais ir jeigu yra žinomi konkretūs atvejai apie daromus teisės aktų pažeidimus keleivių vežimo srityje, apie tokius atvejus pranešti VMI el. paštu vmi@vmi.lt  arba raštu, pasitikėjimo telefonu 1882, elektronine pasitikėjimo linija.

„Linava” informacija

Linos Jakubauskienės nuotrauka