Didžiosios Britanijos startuolis pristato autonominę masinio tranzito sistemą

spalio 15 04:33 2021 Spausdinti straipsnį Autobusų pasaulio naujovės Lankytojai

Didžiosios Britanijos startuolis „Urban.Mass“ pristatė pirmąją pasaulyje transporto sistemą „Floc“, kuri veikia be vairuotojo ir neišmeta į aplinką jokių teršalų.

„Urban.Mass“ teigia, kad „Floc“ technologijos dėka keleiviams bus galima teikti paslaugas nuo durų iki durų, tokiu būdu žmonės bus skatinami atsisakyti nuosavų automobilių.

„Floc“ pristačiusi bendrovė teigė, kad masiškai sistemą diegti ketinama pradėti nuo 2030-ųjų. Šia technologija jau susidomėjo mažiausiai 10 miestų. Pranešama, kad Jungtinės Karalystės, Europos, Šiaurės Amerikos, Artimųjų Rytų ir Afrikos miestai diskutuoja su „Urban.Mass“. Tikimasi, kad sistema pirmą kartą bus pristatyta Ugandoje – „Urban.Mass“ gavo paramą iš šalies vyriausybės projektui įgyvendinti. Kiekvienu siūlomu maršrutu čia bus galima vežti iki 16 000 keleivių kiekviena kryptimi. „Floc“ taip pat ketinama diegti Bristolyje, Liverpulyje, Kembridže, Oksforde ir Kardife.

„Urban.Mass“ teigimu, jų technologija yra pigesnė ir lengviau įdiegiama nei metro, lengvojo geležinkelio ar tramvajaus. Ši technologija – tai šimtai kapsulių, važiuojančių be vairuotojo, neišmetančių į aplinką jokių teršalų. Kapsulės surenka keleivius iš bet kurios miesto dalies, jos gali susijungti į traukinius ar važiuoti atskirai, priklausomai nuo poreikio. Tai reiškia, kad „Floc“ tinkami tiek apkrautuose maršrutuose, tiek ir atokesnėse miestų vietose ne piko metu.

Dalį trasos „Floc“ kapsulėms galima nutiesti virš kelių, tokiu būdu padidinant jų greitį. Diegiant šią technologiją, nereikia nugriauti pastatų, kasti brangių tunelių ar pan. Kiekviena surenkama „Duo Rail“ trasos atkarpa gali būti sumontuota per kelias dienas, tvirtina idėjos autoriai. Naujos sekcijos gali būti lengvai ir greitai pridedamos arba pritaikomos, kad atitiktų besikeičiančius miestų poreikius.

eBus.lt

Gamintojų nuotrauka