Atšvaitai – autobusų keleiviams

spalio 26 04:47 2012 Spausdinti straipsnį Patirtis

Gauti dovanėlę, tegu ir nedidelę – visada malonu. Dvigubai maloniau, jei dovanėlė gali išsaugoti sveikatą ar net gyvybę.

Būtent tokias dovanėles jau netrukus dalins Lietuvos autobusų vairuotojai. Dėžės su atšvaitais šiandien iš Vilniaus autobusų stoties TOKS autobusais bus išvežiotos po šalies autobusų parkus. Bendrovės generalinis direktorius Arūnas Indrašius pažadėjo krovinį visoms keleivinio transporto įmonėms, vežančioms keleivius priemiesčio bei tolimojo susisiekimo maršrutais, nugabenti nemokamai.

„Labai svarbu, kad žmogus būtų matomas tamsoje. Jei keleivis, išlipęs iš autobuso, išsyk prisisegs atšvaitą, tamsiame kelyjejis bus kur kas saugesnis“,- sako A. Indrašius.

Atšvaitų dalijimo akcijoje keleivinio transporto įmonės dalyvauja jau ne pirmus metus. Šiemet autobusų keleiviams bus išdalinta trisdešimt tūkstančių atšvaitų.

Juos šalies autobusų parkams skyrė asociacija „Linava“ bei Lietuvos automobilių kelių direkcija. Atšvaitai, kuriuos autobusų vairuotojai dalins keleiviams, šiemet bus įvairesni: be jau tradicinių vyniojamų ant rankos ar prisegamų, autobusų keleiviai gaus specialių tvirtos medžiagos pirkinių maišelių su šviesą atspindinčiomis juostomis, o vaikus turėtų pradžiuginti šviesą atspindintys žaisliniai atšvaitai.

„Akcijoje ne pirmus metus dalyvaujantys keleivių vežėjai suvokia, kaip svarbu prisidėti prie gyvybių išsaugojimo keliuose. Manau, mūsų darbas nenueina veltui – vis daugiau žmonių supranta, kad atšvaitas – ne puošmena, o būtinybė ir visada prisisega jį eidami tamsoje“, – sako asociacijos „Linava“ Keleivinio transporto skyriaus vadovas Jevgenijus Stolovickis.

Lina Jakubauskienė

Autorės nuotrauka

rašyti komentarą

0 komentarų

Komentarų nėra

Jūs galite pradėti diskusiją.

Komentuoti

Jūsų duomenys saugūs! Jūsų el. pašto adresas nebus publikuojamas. Taip pat kiti duomenys nebus platinami trečiosioms šalims.
Visi laukeliai privalomi.