Autobusų prototipai ir jų medžiotojai

vasario 24 06:08 2015 Spausdinti straipsnį Įdomybės

Pasaulyje esama daugybė paparacių, pasiryžusių valandomis ar net paromis laukti vienintelio dalyko: išsvajotosios nuotraukos. Jų taikinys – ne tik aktoriai, žvaigždės ar politikai. Ne mažiau medžiojami ir transporto priemonių prototipai.


Gamintojų kuriamus ir išbandomus prototipus atpažinsi iš specialios maskuotės – netaisyklingų geometrinių juodų formų baltame fone. Nustatyta, jog toks raštas ypač gerai maskuoja bandomos transporto priemonės formas, net šiuolaikinės vaizdo redagavimo programos negali visiškai tiksliai apskaičiuoti tokiu būdu paslėptų automobilio kontūrų. Be to, gamintojai svarbiausius kontūrus slepia putų polistiroliu bei kitais priedais. Apsaugoti ir automobilio agregatai, vairuotojo sėdynė.

Prototipų „medžiotojai“ valandų valandas laukia, kol kelyje pasirodys gamintojų išbandomas autobusas. Jie žino, jog reikia būti ypač budriam: vos sekundei nukreipus dėmesį nuo kelio, visos dienos ar net savaitės vargas gali pasirodyti beprasmiškas.

Patyrę prototipų „medžiotojai“ žino kelius, kuriuose paprastai bandomi autobusai. Fotografų tikslas – nufotografuoti autobusą, kol jis dar oficialiai nepristatytas kaip naujas modelis. Gamintojai nuo tokių paparacių, kaip jau rašėme, saugosi ypatingu folijos dizainu, putų polistirolio pagalvėlėmis bei kitomis slepiančiomis detalėmis.

Būtent todėl oficialiai pristatytas naujas modelis visada tampa sensacija. Gamintojai pasistengia svarbiausias detales ir dizaino elementus išsaugoti paslaptyje iki pirmojo transporto priemonės debiuto. Kartais prireikia griebtis ypatingų gudrybių: štai naujas „Mercedes-Benz Citaro“ modelis buvo bandomas kaip „Ritaco“.

Lankantis „Setra“ gamykloje Ulme, pavyko nufotografuoti aikštelėje sustatytus bandytųjų autobusų prototipus. Tiesa, jie jau nėra jokia sensacija nei karšta naujovė. Penktosios klasės „Setra“ oficialiai pristatyta prieš keletą metų, du tokius autobusus eksploatuoja ir vilniečių bendrovė „Vilneda“. Keleivinio transporto specialistai parodose ar pristatymuose turėjo progos iš arti apžiūrėti ir atnaujintąjį „Citaro“. Savo skaitytojams siūlome tiesiog pasižiūrėti, kaip iš arti atrodo dar tik būsimieji naujų autobusų modeliai ir palyginti juos su jau pasirodžiusiais rinkoje.

Lina Jakubauskienė

Autorės nuotraukos


rašyti komentarą

0 komentarų

Komentarų nėra

Jūs galite pradėti diskusiją.

Komentuoti

Jūsų duomenys saugūs! Jūsų el. pašto adresas nebus publikuojamas. Taip pat kiti duomenys nebus platinami trečiosioms šalims.
Visi laukeliai privalomi.