Autobuso vairuotojas ir magnetinės audros: kaip sugyventi

sausio 09 04:53 2014 Spausdinti straipsnį Įdomybės

Dėl Saulėje įvykusio X klasės žybsnio, šiandien prognozuojama didžiulė geomagnetinė audra. Pasak gydytojų, audrų poveikiui itin jautrūs širdies, nervų ar psichikos ligomis sergantys žmonės.

Tačiau sveikata gali sutrikti ir sveikiems žmonėms. Pavojingos audros ir vairuotojams, ypač autobusų, kurie atsakingi ne tik už savo, bet ir daugybės vežamų keleivių saugumą.

Paprastai negatyvus audros Saulėje poveikis pasireiškia žmonėms likus parai iki kritinės dienos. Pasak medikų, preparato, kurį pavartojus būtų galima visai nejausti magnetinės audros poveikio, nėra. Tačiau žinant, kad Žemę atakuos galinga magnetinė audra, galima jai pasirengti: stiprinti organizmą vitaminais, gerai išsimiegoti, taip pat, žinant silpnąsias organizmo vietas, nepamiršti išgerti reikalingų vaistų.

Kaipgi palengvinti magnetinių audrų poveikį?

Medikų teigimu, elektromagnetinių bangų veikiamos smegenys susilpnina organizmo veiklos kontrolę. Skrandyje ir žarnyne išskiriama mažiau virškinimo fermentų. Dėl šios priežasties vairuotojams, kaip ir bet kuriems kitiems žmonėms, prieš valgį patariama gerti vaisių ir daržovių sulčių, mineralinio vandens ar vaistažolių arbatos.

Norint pripratinti organizmą prie magnetinio lauko svyravimų, pravartu valgyti jūros gėrybes, pieno produktus, džiovintus vaisius (ypač abrikosus ir razinas).

Labai naudingi patiekalai iš ankštinių daržovių – pupelių, žirnių, lęšių. Tinka valgyti graikiškus riešutus, medų, keptus obuolius ir morkas, taip pat su lupenomis virtas bulves (taip jos išsaugo daugiau kalio). Nepatartina maitintis sumuštiniais, prieš išvažiuojant į maršrutą įsidėtais iš namų, – jie tik apsunkins virškinimą, ir organizmui bus sunkiau susidoroti su magnetinės audros padariniais.

Magnetinės audros ypač veikia širdies ir kraujagyslių, kvėpavimo ir nervų sistemos veiklą. Taigi jei sergate ateroskleroze ir tromboflebitu, nepamirškite tomis dienomis išgerti vaistų.

Jeigu yra galimybė, dienomis, kuomet Žemėje siaučia magnetinės audros, vairuotojams rekomenduojama bent keliolikai minučių išlipti iš transporto priemonės kabinos ir pasivaikščioti spygliuočių miške, kuris susilpnina magnetinių audrų poveikį.

Beje, kuomet siaučia magnetinė audra, vairuotojams nederėtų dirbti ilgiau, reikėtų atsisakyti viršvalandžių. Jeigu įmanoma, pasistenkite vengti stresų, atsakingų susitikimų ir pan.

Siaučiant magnetinėms audroms ar gamtoje įsigalėjus dideliems atmosferos slėgio pokyčiams, anksti darbą pradedantiems autobusų vairuotojams rytais būna sunku išsijudinti. Tokiu atveju derėtų pasimankštinti, palįsti po kontrastiniu dušu, į kelionę pasiimti termosą su vaistažolių (liepžiedžių, ramunėlių, raudonėlių, jonažolių, gysločių, čiobrelių) arbata.

eBus.lt

Linos Jakubauskienės nuotrauka

rašyti komentarą

0 komentarų

Komentarų nėra

Jūs galite pradėti diskusiją.

Komentuoti

Jūsų duomenys saugūs! Jūsų el. pašto adresas nebus publikuojamas. Taip pat kiti duomenys nebus platinami trečiosioms šalims.
Visi laukeliai privalomi.