Bratislava atnaujina troleibusų parką naujais „Škoda“

28 kovo 04:39 2022 Spausdinti straipsnį Autobusų pasaulio naujovės Lankytojai

Bratislava sudarė sutartį su viešųjų pirkimų konkursą laimėjusiomis „Skoda Transportation Group“ ir „Solaris“ dėl pailgintų troleibusų teikimo. 23 bus dviejų, o 16 – trijų sekcijų troleibusai.

Dviejų užsakymų vertė – daugiau nei 29 mln. eurų (naujų transporto priemonių pirkimą iš dalies finansuoja ES), o transporto priemonių pristatymas į Slovakijos sostinę bus baigtas per 20 mėnesių nuo sutarties pasirašymo.

Slovakijos sostinėje troleibusų transportas vertinamas kaip labai perspektyvus. Bratislava planuoja modernizuoti bei plėsti troleibusų tinklą, troleibusai keis dyzelinius autobusus.

Bratislavos gyventojai ir turistai gali tikėtis dviejų tipų naujų transporto priemonių. Pirmasis – 18 metrų ilgio „Škoda-Solaris 27Tr“ (arba „Trollino 18“), antrasis – trijų sekcijų 24 m troleibusas „Škoda-Solaris“ (Trollino 24). Pastaruoju vienu metu galės važiuoti 160 keleivių, 60 vietų – sėdimos.

Su „Trollino 24“ progos susipžinti turėjo ir Lietuvos sostinės keleiviai, pirmą kartą troleibusas buvo pristatytas 2019 m., „Busworld“ parodoje Briuselyje.

Abiejų tipų troleibusuose bus įrengtas oro kondicionierius vairuotojui ir keleiviams, vietos vaikų, žmonių su negalia vežimėliams ir dviračiams, taip pat modernios informacinės sistemos, veiks nemokamas Wi-Fi ryšys ir pan. Abiejų tipų troleibusuose bus sumontuotos papildomos baterijos, todėl jos mažiausiai 10 km atstumą galės nuvažiuoti neprisijungusios prie laidų.

eBus.lt

Linos Jakubauskienės nuotrauka