Bus nupirkti dar 36 mokykliniai autobusai

balandžio 10 05:26 2012 Spausdinti straipsnį Keleivinio transporto problematika

Švietimo ir mokslo ministerija tęsia prieštaringai vertinamą Mokyklų aprūpinimo geltonaisiais autobusais 2009–2012 metų programą. Lietuvos mokykloms bus nupirkti dar 36 geltonieji autobusai.

Skelbime apie pirkimą nurodoma, jog „perkami nauji vieno modelio ir vieno automobilių gamintojo M2 klasės autobusai (vyresnių klasių mokiniams vežioti), kurie turėtų ne mažiau kaip 19+1 stacionarių sėdimų vietų. Autobusai pateikimo metu turės atitikti Lietuvoje galiojančius tokio tipo kelių transporto priemonėms keliamus pagrindinius techninius reikalavimus“.

Kai kurių savivaldybių atstovų bei keleivių vežėjų manymu, devyniolikos vietų autobusai – pernelyg maži, kad galėtų dirbti efektyviai bei ekonomiškai. Uždarant kaimo mokyklas, kai kuriuose rajonuose į mokyklas tenka pavėžėti iki 90 proc. besimokančiųjų. Tokiu būdu iš paskos geltoniesiems autobusiukams neretai važiuoja savivaldybėms priklausantys didelės talpos autobusai, kurie surenka likusius mokinius. Tai sunkina ir taip sudėtingą savivaldybių padėtį: joms tenka mokėti ne tik kompensacijas savam vežėjui, bet ir išlaikyti neefektyviai dirbantį mokyklinį transportą.

Lietuvoje jau yra savivaldybių, kur geltonieji autobusiukai perduoti eksploatuoti keleivinio transporto įmonėms.

Iš viso Lietuvoje jau nupirkti 565 geltonieji autobusiukai.

Lina Jakubauskienė

Autorės nuotrauka

rašyti komentarą

0 komentarų

Komentarų nėra

Jūs galite pradėti diskusiją.

Komentuoti

Jūsų duomenys saugūs! Jūsų el. pašto adresas nebus publikuojamas. Taip pat kiti duomenys nebus platinami trečiosioms šalims.
Visi laukeliai privalomi.