„Busturas” kviečia prisidėti prie miesto autobusų maršrutų atnaujinimo

21 kovo 04:56 2022 Spausdinti straipsnį Lankytojai Naujienos

Dar pernai metų gruodį pranešėme apie įmonės planus – viešojo transporto maršrutų atnaujinimą. Nors Šiaulių miesto tvarkaraščiai yra nuolatos koreguojami iš esmės jie keisti nebuvo jau senai. Todėl nuspręsta imtis kardinalių pokyčių bei perplanuoti maršrutus taip, kad jie būtų maksimaliai patogūs kiekvienam šiauliečiui ar miesto svečiui.

Buvome informavę, kad UAB „Busturas“ viešo konkurso tvarka sudarė sutartį su įmone, kuri per metus laiko privalės paruošti Šiaulių miesto viešojo transporto maršrutų atnaujinimo galimybių studiją. Galimybių studijos parengimo tikslas – išanalizuoti ir įvertinti esamų viešojo transporto maršrutų tinkamumą bei parengti VT maršrutų atnaujinimo planą, atsižvelgiant į Šiaulių miesto ilgalaikius strateginius tikslus, savivaldybės patvirtintus su atliekamu tyrimu susijusius sprendimus, darnaus judumo principus, nacionalinius, Šiaulių miesto ir ES taršos mažinimo tikslus bei gyventojų poreikius. Juolab, kai vis garsiau yra kalbama apie tikslą kuo daugiau gyventojų iš nuosavų taršių automobilių prikviesti į viešąjį transportą, yra labai svarbu jį padaryti optimaliai atitinkančiu keleivių poreikius.

Pasirašius sutartį, buvo sudarytas veiklų planas bei pradėti darbai. Vyko fokus grupių diskusijos su įmonėmis, mokyklomis, bendruomenių atstovais. Šiai dienai turime paruoštą anketą, kurią kviečiame užpildyti, nes viešasis transportas yra skirtas žmonėms ir tik juo besinaudojantys asmenys gali tiksliai įvardinti, kokie pakeitimai yra būtini. Žinoma, labai svarbi ir nesinaudojančių viešuoju transportu nuomonė, išgirdę jų lūkesčius, galėsime prisitaikyti ir taip juos prisikviesti į autobusus.

Siekiame įtraukti kuo daugiau keleivių į šių pokyčių procesą. Kviečiame nebūti pasyviais stebėtojais ir dalyvauti unikaliame miesto viešojo transporto maršrutų pertvarkos procese. Neleiskite kitiems nuspręsti už Jus. Kiekviena išsakyta nuomonė bus naudinga ir padės mums labiau suprasti kiekvieno iš Jūsų poreikius.

Tikime, kad su mūsų keleivių pagalba viešąjį transportą padarysime dar patrauklesniu bei patogesniu. Kartu mes – jėga!!!

Anketą rasite čia:

Šiaulių miesto viešojo transporto esamų ir potencialių keleivių apklausa (alchemer.com)

„Busturo” informacija

Linos Jakubauskienės nuotrauka