„Busworld Europe“ – ir elektrinės „Van Hool“ transporto priemonės

gruodžio 17 05:54 2013 Spausdinti straipsnį Autobusų pasaulio naujovės

Belgijos gamintojų „Van Hool“ stendas Kortrijke buvo tradiciškai gausus; nenuostabu – šeimininkai turi teisę gauti prioritetą skirstant patalpas, kurias gauti parodoje nėra taip paprasta. „Busworld Europe“ – prestižinė paroda, dalyvauti joje – kiekvieno autobusų ar jų detalių gamintojų garbės reikalas. Čia mezgasi verslo kontaktai, pristatomi naujausi ir moderniausi autobusai.

„Van Hool“ taip pat į parodą atvežė savo naujausius gaminius. Pirmą kartą čia pristatytas elektrinis autobusas A308-E. Tai – žemagrindis 9,35 m ilgio ir 2,35 m pločio modelis, kuriame – 17 sėdimų vietų bei viena vieta neįgaliojo vežimėliui pasistatyti. Autobuso variklis – 160 kW elektrinis „Siemens PEM 1DB2016“.

Esminė autobuso savybė – belaidė įkrovimo technologija. Indukcinį įrenginį „Primove 200“ sukūrė žinoma kompanija „Bombardier“. Jau 2014-aisiais pirmieji trys A308-E bus bandomi Belgijos miesto Briugės gatvėse.

Antrą kartą „Busworld“ parodoje buvo galima apžiūrėti ir tramvajų autobusą – modelį „Equi City“. Pirmą kartą transporto priemonė debiutavo Kortrijke 2011-aisiais.

Per tą laiką parduotos 92 transporto priemonės; tarp jų – 18 metrų ilgio sudvejinti, taip pat 24 metrų ilgio sutrejinti modeliai. Autobusai tramvajai jau važinėja Parmoje, Barselonoje, Ženevoje, Liuksemburge, Metce, Malmėje. Esminė jų savybė – modulinė platforma, suteikianti galimybę montuoti vieną iš trijų variklių tipų: dyzelinį elektrinį arba dujinį elektrinį, arba vien tik elektrinį (troleibusas). Būtent troleibuso variantas ir buvo pristatytas šiųmetėje parodoje.

Lauke buvo galima apžiūrėti ir dar vieną naujovę – tramvajų guminiais ratais „Mettis“.

Belgų gamintojai taip pat pristatė TX modelio turistinius autobusus, taip pat debiutavusius Kortrijke prieš dvejus metus. Tačiau dabartiniuose autobusuose montuojami Euro 6 standartus atitinkantys DAF varikliai.

Pasak belgų gamintojų, per dvejus metus parduota 800 TX šeimynos turistinių lainerių, iš jų apie 200 – Didžiosios Britanijos rinkai. Be to, „Van Hool“ vis aktyviau veržiasi į Rytų Europos rinką. Šiam tikslui prieš metus pradėta statyti gamykla Makedonijoje, Skopjės mieste. Visai neseniai nuo šios gamyklos konvejerių nuvažiavo pirmasis autobusas.

Lina Jakubauskienė

Autorės nuotraukos

rašyti komentarą

0 komentarų

Komentarų nėra

Jūs galite pradėti diskusiją.

Komentuoti

Jūsų duomenys saugūs! Jūsų el. pašto adresas nebus publikuojamas. Taip pat kiti duomenys nebus platinami trečiosioms šalims.
Visi laukeliai privalomi.