„Busworld Europe“ – elektrinis IVECO

gruodžio 14 05:19 2015 Spausdinti straipsnį Autobusų pasaulio naujovės Lankytojai

ivecoKaip ir kiekvieną kartą, šiųmetėje „Busworld“ parodoje Kortrijke būta nemažai mikroautobusų. Tarp jų – ir „Mercedes-Benz Sprinter“ su Lietuvoje sukurta hibridine įranga.

 

 

 

Nors elektrinių autobusų pristatyta kaip niekada daug, elektrinis mikroautobusas buvo tik vienas – jis puikavosi IVECO gamintojų stende.

„IVECO Daily“ sumontuoti trys firmos „Sonic“ akumuliatoriai, jų galingumas – 80 kW.

iveco1Transporto priemonėje – šešiolika sėdimų vietų. Ties kiekviena vieta – individualiai reguliuojama šildymo bei vėsinimo sistemos.

Salone taip pat yra lentynos bagažui susidėti, vairuotojo saugumui – išsiskleidžianti oro pagalvė.

Mikroautobusas visai neteršia aplinkos, be to, visos jo detalės yra lengvai perdirbamos.

Važiuodamas „IVECO Daily“ naudoja rekuperacinę energiją, tai padeda papildomai įkrauti baterijas bei padidinti ridą. Vieną kartą įkrautomis baterijomis transporto priemonė gali nuvažiuoti nuo 90 iki 130 kilometrų. Maksimalų greitį riboja elektronika.

Visą reikalingą informaciją vairuotojas sužino iš prietaisų skydelyje sumontuoto displėjaus. Čia pateikiami įvairūs transporto priemonių akumuliatoriaus, temperatūros, srovės baterijose duomenys, taip pat informacija apie elektros pavaros sistemos funkcionavimą ir kt.

iveco2Pastaruoju metu apie elektrinių autobusų ateities perspektyvas kalbama itin garsiai. Juos jau eksploatuoja švedai, pamažu elektra varomos transporto priemonės atsiranda ir kitų šalių didžiųjų miestų autobusų parkuose. Galimybę įsigyti elektrinių autobusų ar mikroautobusų turės ir Lietuvos vežėjai, įsisavindami 2014-2020-ųjų Europos fondų lėšas.

 

Lina Jakubauskienė

Autorės nuotraukos