„Busworld Europe“ – „Karsan“ naujienos

gruodžio 04 05:01 2013 Spausdinti straipsnį Autobusų pasaulio naujovės

Be puikiai pažįstamų modelių, Belgijos Kortrijko miestelyje vykusioje „Busworld Europe“ parodoje buvo galima apžiūrėti ir Lietuvoje ne taip gerai žinomų gamintojų autobusus. Štai Turkijos gamintojas „Karsan“ į parodą atvežė tris neįprastos išorės savo sukurtus autobusus, taip pat pagal licenciją gaminamus „BredaMenarini“.

Lankytojų dėmesį ypač traukė du neįprastos išorės prototipai. Originalaus dizaino, nudažyti ryškiai geltona spalva modeliai išsiskyrė tarp kitų parodoje pristatytų autobusų.

Pirmasis modelis – aštuonių metrų ilgio žemagrindis СXL (City Extra-Long). Transporto priemonė – žemagrindė, aštuonių metrų ilgio. Salone telpa 60 keleivių, jame yra ir vieta neįgaliojo vežimėliui pasistatyti.

Antrasis „konceptas“ – MPXL (Multi-Purpose Extra-Long). Jo ilgis – 8,1 metro. pasak gamintojų, jis tinka vežioti nedideles turistų grupes miestuose, taip pat ne itin ilgoms turistinėms kelionėms. Salone – 31 sėdima vieta, bagažo skyrius – itin talpus.

Abiejuose autobusuose montuojamas Euro 5 bei Euro 6 reikalavimus atitinkantis turbodyzelinis „Fiat Power Train“ variklis. Planuojama, jog serijinė transporto priemonių gamyba bus pradėta jau 2014-ųjų pradžioje.

Parodoje pirmą sykį Europos rinkai pristatytas mini autobusas JEST. Autobusą turkų gamintojai kūrė drauge su antrine įmone „Hexagon Studio“. Transporto priemonė iš kitų modelių tarpo išsiskyrė originalia išvaizda. Autobusas – pusiau žemagrindis, ties vidurinėmis durimis montuojama rampa neįgaliojo vežimėliui įvažiuoti. Autobuso salone telpa 21 keleivis.

JEST – ne naujovė Turkijoje; Stambulo gatvėse jau važinėja apie tris šimtus šių autobusų.


Be savo projektuotų transporto priemonių, „Karsan“ pristatė ir sudvejintą 18 metrų ilgio miesto autobusą „Breda-Menarini“. Jie surenkami Turkijoje pagal Italijos kompanijos licenciją.

Kodėl šie autobusai atsidūrė Turkijos gamintojų stende?

2012-aisiais „Karsan“ drauge su IETT (Istambul Electricity, Tramway and Tunnel General Managenent) kompanija laimėjo konkursą pateikti Stambului 540 standartinio 12 metrų ilgio autobusų tiek su dyzeliniais, tiek ir su dujiniais varikliais. Tuo pat metu Stambule įrengta ir didžiausia Turkijoje bei antroji pagal dydį Europoje dujų pripildymo degalinė autobusams.

Lina Jakubauskienė

Autorės nuotraukos

rašyti komentarą

0 komentarų

Komentarų nėra

Jūs galite pradėti diskusiją.

Komentuoti

Jūsų duomenys saugūs! Jūsų el. pašto adresas nebus publikuojamas. Taip pat kiti duomenys nebus platinami trečiosioms šalims.
Visi laukeliai privalomi.