„Busworld Europe“ – nauja „Scania“ autobusų šeimyna

lapkričio 11 05:26 2011 Spausdinti straipsnį Autobusų pasaulio naujovės

„Busworld Europe 2011“ parodoje „Scania“ šįkart ne tik pristatė naują miesto bei priemiesčio autobusų šeimyną „Scania Citywide“, bet ir atšventė garbingą šimto metų veiklos jubiliejų.

Parodoje švedų gamintojai pristatė visai naują miesto autobusų „CityWide“ liniją su aliumininiu kėbulu bei EEV standartus atitinkančiu varikliu.

Kortrijke pateiktos išsyk dvi miesto autobusų versijos: žemagrindis miesto „CityWide LF“ (Low Floor) ir „CityWide LF“ (Low Entrance), kur ties galinėmis durimis sumontuoti laipteliai. Švedų teigimu, bus gaminami dviašiai ir triašiai nuo 12 iki 15 m ilgio autobusai, taip pat 18 metrų sudvejintos transporto priemonės.

Kaip ir „CityWide“ pirmtakas „OmniCity“, naujieji autobusai – aliumininiu kėbulu. Stilingai autobusų išorei pradžią davė prieš porą metų debiutavęs bendras švedų ir kinų turistinis laineris „Scania Touring“.

Autobusuose bus montuojami skirtingi varikliai: dyzeliniai, biodyzeliniai, naudojantys bioetanolį ar suspaustas gamtines dujas. Jų galingumas – nuo 230 iki 320 AG. Kaip standartinė įranga autobusuose montuojama automatinė pavarų dėžė „Opticruise“.

Autobusai bus surinkinėjami Slupske, Lenkijoje įsikūrusioje autobusų gamykloje.

Lina Jakubauskienė

Autorės nuotraukos

rašyti komentarą

0 komentarų

Komentarų nėra

Jūs galite pradėti diskusiją.

Komentuoti

Jūsų duomenys saugūs! Jūsų el. pašto adresas nebus publikuojamas. Taip pat kiti duomenys nebus platinami trečiosioms šalims.
Visi laukeliai privalomi.