Dar trys nauji elektriniai autobusai ISUZU Tauragei – žaliausiai savivaldybei Lietuvoje

sausio 24 05:29 2022 Spausdinti straipsnį Autobusų pasaulio naujovės Lankytojai

Spartus ekonomikos augimas yra neatsiejamas nuo transporto vystymo ir augimo, o tai neišvengiamai daro įtaką aplinkai ir klimatui. Transporto sektoriuje slypi ir didžiulis potencialas mažinti taršą.

Tauragė paskelbta žaliausia Lietuvos savivaldybe, padariusi didžiausią proveržį žaliosios infrastruktūros vystyme. Savivaldybė aktyviai siekia tapti žaliausiu rajonu šalyje, todėl pastaraisiais metais joje buvo įgyvendinti plataus masto pokyčiai: įrengtos elektromobilių įkrovimo stotelės, nupirkti nauji elektriniai autobusai, įdiegtas nemokamas viešasis transportas vietinio susisiekimo keliais, sparčiai renovuojami daugiabučių namai ir viešieji pastatai, įgyvendinami kiti tvarūs sprendimai.

„Tauragė buvo pirmoji savivaldybė Lietuvoje, įsigijusi elektrinių autobusų ir sparčiai žengianti žaliojo miesto vizijos link. Džiaugiamės galėdami prisidėti prie žaliausios savivaldybės projekto trimis naujais „ISUZU Novociti Volt“ elektriniais autobusais, kurie prisidės prie viešojo transporto teikiamų paslaugų kokybės gerinimo ir oro taršos mažinimo. Tai bus ekologiška, patogi ir patraukli transporto priemonė miesto gyventojams ir svečiams“, – sako „UAB Saločiai ir partneriai“ pardavimų vadovas Vygantas Šulga.

Naujieji „Novociti Volt“ vieną kartą įkrautomis baterijomis gali įveikti nuo 200 km, o esant idealioms sąlygoms –  iki 320 km. Autobuso salone telpa ne mažiau kaip 44 keleiviai. Šie autobusai savo klasėje efektyviausi, jų elektros sąnaudos nuvažiuoti šimtui kilometrų yra mažiausios. Panaudojama ir stabdymo metu atsirandanti energija, kuri grąžinama į akumuliatorius. Autobusai pritaikyti žmonėms su negalia, juose yra ne tik rampa neįgaliojo vežimėliui įvažiuoti, bet ir informacinės sistemos, garso ir vaizdo signalai, švieslentės. Žmonėms su negalia skirti iškvietimo mygtukai pažymėti Brailio raštu, yra atlenkiamos sėdynės, skirtos žmogaus su negalia palydovui. Keleivių ir vairuotojų saugumui užtikrinti įrengtos vaizdo stebėjimo kameros, suteikiančios galimybę stebėti transporto priemonės saloną bei išorę.

Tauragės apskrities savivaldybės įgyvendinama funkcine zona Tauragė+ siekiama prisidėti prie Europos žaliojo kurso ir nacionalinių klimato kaitos valdymo tikslų įgyvendinimo, gerinti viešųjų paslaugų prieinamumą ir darbo vietų pasiekiamumą bei paskatinti regiono gyventojus naudotis viešojo transporto paslaugomis. 1 mln. eurų lėšų tikslams įgyvendinti gauta iš ES struktūrinių projektų.

„Žaliausios savivaldybės titulas įpareigoja siekti numatytų tikslų, gerinti viešojo transporto infrastruktūrą, skatinti gyventojus rinktis ekologiškas, netaršias transporto priemones bei sudaryti palankias sąlygas nuosavą automobilį iškeisti į viešąjį transportą,“ – teigia administracijos direktorė Gintarė Rakauskienė.

Bendrovės „Saločiai ir partneriai“ informacija ir nuotraukos

 

  • 1-novoc1
  • 1-novoc
  • 1-novoc2
  • 1-novoc6
  • 1-novoc7
  • 1-novoc8
  • 1-novoc3
  • 1-novoc9
  • 1-novoc4
  • 1-novoc10