Darnaus judumo forume – apie patirtį ir miestų judumo problemas

23 balandžio 04:12 2019 Spausdinti straipsnį Lankytojai Patirtis

Balandžio 19-ąją vykusiame Darnaus judumo forume svarstytos miestų judumo problemos. Paskelbti ateities miestai, kurių darnaus judumo scenarijuose iki 2030-ųjų numatytos labiausiai keliavimo įpročius keičiančios bei aplinkai draugiškiausios judumo priemonės.

 

 

Devyniolika Lietuvos miestų, kuriuose gyvena daugiau nei 25 tūkst. gyventojų bei turintys kurorto statusą, turėjo parengti ir patvirtinti Darnaus judumo mieste planus (DJMP). Forume dalyvavęs susisiekimo ministras Rokas Masiulis sako, jog DJMP rengę miestai į darbą žiūrėjo rimtai. „Visi mūsų gauti planai – solidūs. Pastaruoju metu vis daugiau gyventojų keliasi į miestus, jie kenčia nuo eismo spūsčių, triukšmo, taršos. Svarbu, kad atsirastų aplinkai draugiškos transporto priemonės, kad žmonės rinktųsi alternatyvius susisiekimo būdus, kurie būtų tokie pat patrauklūs ir patogūs kaip kelionė automobiliu“, – teigia ministras.

Jis apdovanojo tris savivaldybes – Vilniaus, Klaipėdos ir Panevežio. Ateities miesto apdovanojimas Vilniaus savivaldybei įteiktas už aktyvų visuomenės įtraukimą į Darnaus judumo plano rengimo procesą bei siekį atliepti gyventojų lūkesčius. Klaipėdos miestas apdovanojimą pelnė už ambicingiausią darnaus judumo mieste viziją. Panevėžys įvertintas už aktyvų dalyvavimą darnaus judumo iniciatyvose. Savivaldybių parengtus DJMP vertino ir nugalėtojus atrinko Susisiekimo ministerijos sudaryta Darnaus judumo mieste plano komisija.

Parengtuose DJMP didelis dėmesys skiriamas pėsčiųjų, dviračių, viešojo transporto infrastruktūrai, tinkamam žmonių, turinčių specialiųjų poreikių, infrastruktūros pritaikymui.

Darnaus judumo forume taip pat aptariama šalies savivaldybių pažanga judant darnaus miesto vizijos link. Susisiekimo ministerijos atstovai pristato darnaus judumo mieste planus bei tolesnius veiksmus, Edinburgo Napier universiteto dėstytojas Tom Rye dalijasi Europos šalių darnaus judumo gerąja patirtimi, Aplinkosaugos valdymo ir technologijų centro atstovas James McGeever supažindina su kelionių planavimu ir nauda visuomenei, Transporto inovacijų centro vadovė Monika Poškutė pristato  Lietuvos mobilumo ekosistemą ir jos galimybes miestui, su vaikščiojimo ir pažinimo nauda visuomenei bei #walk15 partnerystės galimybėmis savivaldybėms supažindina Vlada Musvydaitė, savo įžvalgomis apie šiuolaikinio planavimo tendencijas ir jų įtaką ateities miestams dalijasi architektas Martynas Marozas, KTU Išmaniųjų miestų ir infrastruktūros centro atstovai Darius Pupeikis ir Kęstutis Zaleckis kalbėjo apie darnią urbanistiką.

Darnaus judumo forume dalyvavo ir Lietuvos keleivių vežimo asociacijos atstovai – prezidentas Gintaras Nakutis ir prezidiumo pirmininko pavaduotojas Mindaugas Grigelis. Pasak G. Nakučio, keleivių vežėjams ypač svarbu žinoti naujoves, kurias žadama diegti didžiuosiuose Lietuvos miestuose.

eBus.lt

Linos Jakubauskienės nuotraukos

  • apie-forum
  • apie-forum1
  • apie-forum3
  • apie-forum2
  • apie-forum4