Deguonies kaukės – viešajame transporte

gruodžio 05 06:17 2011 Spausdinti straipsnį Įdomybės

Pasaulyje daugėja terorizmo atvejų viešajame transporte, po avarijų kylantys gaisrai neretai pareikalauja žmonių aukų. Mirties priežastimi dažnai tampa apsinuodijimas degimo produktais. Apsisaugojimo priemonių kiekvienam žmogui, nutikus netikėtai situacijai, iki šiol viešajame transporte nebuvo. Dizainerių duetas – Sang-eon Lee ir Yeong-ho Yoon keleivių saugumui užtikrinti pasiūlė pakabinamų rankenų „Sub-Resk“ konceptą su deguonies kaukėmis viduje.

Unikalūs laikikliai „Sub-Resk“ – tai kapsulė su viduje įmontuotu respiratoriumi ir nedideliu deguonies balionu. Dizaineriai pripažįsta, kad jų sprendimas nėra idealus: keleivių viešajame transporte būna daug, ir laikiklių su deguonies kaukėmis jiems gali neužtekti. Be to, žmonių elgesio kilus panikai prognozuoti neįmanoma.

Dar viena problema – kapsulės su deguonimi gali patraukti vandalų dėmesį. Tačiau jos galėtų labai praversti, jei kuriam iš keleivių tvankiame autobuse, tramvajuje ar traukinyje pasidarytų bloga. Kiekvienąsyk, atsidarius kapsulei, būtų iškviečiamos specialiosios tarnybos.

Parengė Lina Jakubauskienė


rašyti komentarą

0 komentarų

Komentarų nėra

Jūs galite pradėti diskusiją.

Komentuoti

Jūsų duomenys saugūs! Jūsų el. pašto adresas nebus publikuojamas. Taip pat kiti duomenys nebus platinami trečiosioms šalims.
Visi laukeliai privalomi.