Didžiojoje Britanijoje sukurti degalai… iš kavos tirščių

19 birželio 04:14 2014 Spausdinti straipsnį Įdomybės

Didžiosios Britanijos mokslininkai sukūrė biodegalus iš kavos tirščių, praneša „Dailymail”. Pasak specialistų, šio atradimo dėka tokios kompanijos kaip „Starbucks”, „Caf Nero” ar „Costa Coffee” artimiausiu metu gali tapti konkurentėmis naftos gigantams.

Pasak tyrėjų, iš dešimties kilogramų tirščių galima sukurti du litrus biodegalų. Be to, žaliavai tinka bet kurios rūšies kava.

„Kiekvieną mėnesį pasaulyje pagaminama 8 mln. tonų kavos, kurią būtų galima konvertuoti į maždaug 1,3 mlrd. litrų biodegalų. Tokie degalai ilgiau išsilaiko nei pagaminti iš kitų rūšių žaliavos, kadangi kavoje gausu antioksidanįtų”, – pasakoja chemikas Krisas Čakas, vadovavęs tyrimams.

Priminsime, jog prieš ketverius metus BBC1 televizijos komanda sukūrė automobilio, naudojančio kavos tirščius, prototipą. Automobilis pavadintas „Carpuccino” ir sukurtas 1988-ųjų „Volkswagen Scirocco” pagrindu. Automobilis nuvažiavo iš Mančesterio į Londoną, naudodamas iš kavos granulių sukurtus biodegalus. Atstumui įveikti transporto priemonei prireikė apie 70 kilogramų maltos kavos.

eBus.lt

Organizatorių nuotrauka

rašyti komentarą

0 komentarų

Komentarų nėra

Jūs galite pradėti diskusiją.

Komentuoti

Jūsų duomenys saugūs! Jūsų el. pašto adresas nebus publikuojamas. Taip pat kiti duomenys nebus platinami trečiosioms šalims.
Visi laukeliai privalomi.