Didžiojoje Britanijoje – vieningas viešojo transporto bilietas

09 sausio 05:32 2015 Spausdinti straipsnį Patirtis

Nuo šių metų sausio 1-osios didžiuosiuose Didžiosios Britanijos miestuose pradėtas diegti vieningas elektroninis viešojo transporto bilietas.

Išmanioji kortelė taps analogu „Oyster”, veikiančios Londone nuo 2003-iųjų.

Nuo 2015-ųjų sausio Mančesteryje įdiegta nauja apmokėjimo už važiavimą miesto autobusais schema. Vėliau vieninga kortelė bus įdiegta Njukastle, Liverpulyje, taip pat Pietų ir Vakarų Jorkšyro grafystėse, Notingemo, Lesterio ir Bristolio miestuose.

Iniciatyva diegti vieningą atsiskaitymo už važiavimą autobusais sistemą priklauso kompanijoms „Stagecoach”, „First”, „Arriva”, „Go Ahead” ir „National Express”. Į projektą investuota keletas milijonų svarų sterlingų.

Tikimasi, jog prie naujosios sistemos prisijungs ir nedidelės keleivinio transporto įmonės, vėliau jomis bus galima atsiskaityti ir už važiavimą tramvajais bei traukiniais. Mančesterio tramvajuose „MetroLink“ jau veikia atsiskaitymo išmaniosiomis kortelėmis sistema. Kol kas nepatikslinama, ar ji bus integruota į naująją schemą.

Šiuo metu Londone už važiavimą miesto autobusais negalima atsiskaityti grynaisiais: tiek vietos gyventojai, tiek turistai privalo susimokėti „Oyster“, bekontakte kreditine kortele arba iš anksto įsigytu bilietu. Iki 2014-ųjų vasaros, kol buvo įdiegta naujovė, grynaisiais už važiavimą atsiskaitydavo 1 proc. Londono viešojo transporto keleivių.

„Oyster“ kortele Londone galima susimokėti už važiavimą bet kurios rūšies viešuoju transportu. Kortelę papildyti galima internetu, kreditine kortele, grynaisiais arba nustatyti automatinį mokėjimą iš savininko banko sąskaitos.

Iki šiol elektroninis bilietas, be Londono, dar veikė West Midlandso grafystėje. Projekte, pavadintame „Swift“, dalyvauja beveik 30 transporto kompanijų. Kol kas išmaniąja kortele galima atsiskaityti tik važiuojant autobusais, tačiau planuojama, jog ateityje bus galima susimokėti ir už važiavimą tramvajais bei traukiniais.

eBus.lt

Linos Jakubauskienės nuotrauka

rašyti komentarą

0 komentarų

Komentarų nėra

Jūs galite pradėti diskusiją.

Komentuoti

Jūsų duomenys saugūs! Jūsų el. pašto adresas nebus publikuojamas. Taip pat kiti duomenys nebus platinami trečiosioms šalims.
Visi laukeliai privalomi.