Dovana muziejui – troleibusas

vasario 15 04:54 2013 Spausdinti straipsnį Patirtis

Vasario 14-ąją Energetikos ir technikos muziejus šventė dešimties metų jubiliejų.

Ta proga muziejaus darbuotojai parengė šventinių renginių programą, trukusią visą savaitę.

Vasario 14-ąją pasveikinti dešimtmetį švenčiančių muziejaus darbuotojų susirinko jo steigėjai, miesto savivaldybės atstovai bei svečiai iš kitų įmonių.

Susirinkusiems papasakota Energetikos ir technikos muziejaus istorija, svečiai turėjo progą pamatyti muzikinę instaliaciją Debiusi „Debesys“.

Pirmąjį rimtą jubiliejų švenčiančiam muziejui dovaną turėjo ir bendrovės „Vilniaus viešasis transportas“ vadovai – šiek tiek atnaujintą „Škoda 14 Tr“ troleibusą. Tiesa, kol kas bendrovės generalinis direktorius Gintaras Nakutis įteikė tik dokumentą, patvirtinantį, jog dovana tikrai atkeliaus į muziejų.

„Prieš keletą metų padovanojome Energetikos ir technikos muziejui vieną iš paskutinių įmonės „Ikarus“ autobusų. Šalia jo dabar įsikurs ir daugelį metų vilniečius vežiojęs troleibusas“, – sakė G. Nakutis.

Pasak Energetikos ir technikos muziejaus darbuotojo Ričardo Žičkaus, muziejui tai – puiki dovana. „Net ir žiemą sulaukiame lankytojų, kurie pageidauja apžiūrėti autobusą, kuriuo važinėjo jų tėvai ir seneliai. Manau, kad populiarus bus ir bendrovės „Vilniaus viešasis transportas“ padovanotas troleibusas“, – sakė R. Žičkus.

Prieš perduodami muziejui, bendrovės „Vilniaus viešasis transportas“ darbuotojai troleibusą šiek tiek atnaujino, nors autentiškos išvaizdos stengtasi nekeisti.

1983-aisiais pagamintas troleibusas sostinės gatvėmis nuvažiavęs net 1 191 243 kilometrus. Kelionės į muziejų transporto priemonė laukia troleibusų parko remonto dirbtuvėse.

Lina Jakubauskienė

Autorės nuotraukos

rašyti komentarą

0 komentarų

Komentarų nėra

Jūs galite pradėti diskusiją.

Komentuoti

Jūsų duomenys saugūs! Jūsų el. pašto adresas nebus publikuojamas. Taip pat kiti duomenys nebus platinami trečiosioms šalims.
Visi laukeliai privalomi.