„E-Road“ – ateities miestams

spalio 17 02:49 2017 Spausdinti straipsnį Autobusų pasaulio naujovės Įdomybės Lankytojai

Dviaukščiai autobusai jau seniai nieko nebestebina – keletą dešimčių metų jie vežioja keleivius tiek miestuose, tiek turistiniais maršrutais. Ispanų dizaineriai Rodrigo Cruz’as ir Guilherme Soares pasiūlė visai naują dviaukščio autobuso „E-Bus“ idėją. Antrasis tokio autobuso aukštas skirtas žmonėms, o pirmasis – automobiliams vežti. Ir tai – tik viena didžiulio projekto, pavadinto „E-Road“, dalis.

 

 

Automobilių kiekis Europos keliuose bei gatvėse seniai tapo didžiule problema. Miestams dūstant nuo milžiniškų spūsčių, kuriamos naujos transporto sistemos megapoliams. Ispanų „E-Road“ – viena iš jų.

„E-Road“ – transporto sistema, kurią sudaro trys komponentai. Visų pirma, tai – naujos dviaukštės stotelės „E-Station“, skirtos keleiviams įlipti bei išlipti. Stotelės bus uždaros, o jų durys atsidarys tik tuomet, kai prie stotelės privažiuos autobusas. Apatinis stotelių aukštas skirtas ne žmonėms, o automobiliams.

Prie stotelių privažiuos tik specialūs dviaukščiai autobusai „E-Bus“, kurių viršutinis aukštas skirtas žmonėms, o apatinis – automobiliams. Važiuodami tokia transporto priemone, automobiliai mažiau apkraus gatves, be to, neterš oro ir taupys degalus.

Trečioji projekto dalis – „E-Road“. Tai – specialūs automobiliukai su elektros varikliais. Jie bus mažesni nei įprasti, skirti tik dviem žmonėms. Tokios transporto priemonės be vargo tilps apatiniame „E-Bus“ aukšte. Be to, autobuso viduje juos bus galima įkrauti, prijungus prie elektros lizdo.

Kol kas tai, be abejo, tik konceptas. Ar tokia transporto sistema pasirodys miestų gatvėse, priklausys ir nuo politikų sprendimų.

 

eBus.lt

  • e-road2
  • e-road1
  • e-road