„Ebusco 3.0“ – lengviausias sudvejintas elektrinis autobusas rinkoje (video)

05 sausio 04:50 2023 Spausdinti straipsnį Autobusų pasaulio naujovės Lankytojai

Nyderlandų kompanija „Ebusco“ pristatė savo pirmąjį 18 metrų elektrinį autobusą. Naujasis „Ebusco 3.0“ modelis – lengviausias rinkoje, jis sveria mažiau nei 14 500 kg.

Autobuso baterijos – be kobalto, LFP tipo, gali būti 350+ ir 500+ kWh talpos. Vienu metu autobusas gali vežti iki 150 keleivių ir vieną kartą įkrautomis baterijomis nuvažiuoti iki 700 kilometrų.

Dėl į grindis integruotų baterijų 3,0 18 metrų autobuso svorio centras yra labai žemas, dėl to autobusas lengviau valdomas bei patogesnis keleiviams. Dėl lengvos konstrukcijos visose ašyse galima montuoti po vieną padangą, todėl praėjimai autobuso salone tampa platesni, autobusas – geriau pritaikytas žmonėms su skirtingomis negaliomis.

Kompozitinės šoninės sienelės užpildytos putomis, kurios užtikrina aukštą šilumos izoliaciją, todėl šildymo sąnaudos – mažesnės, tuo pačiu autobusas vieną kartą įkrautomis baterijomis gali įveikti ilgesnį atstumą.

„Ebusco“ jau sulaukė ir pirmųjų užsakymų iš Oslo, Orebro Lan, Ruanui ir Vaxjo. Naujaisiais autobusais taip pat domisi Švedijos, Prancūzijos vežėjai.

Štai taip atrodo naujasis „Ebusco3.0“:

https://youtu.be/_DOXqp-hHuM

eBus.lt

Gamintojų nuotrauka