Elektrinių autobusų rinkoje – nauji žaidėjai: susipažinkite su turkų „Sileo“

06 vasario 05:28 2019 Spausdinti straipsnį Autobusų pasaulio naujovės Lankytojai

Turkijos „Bozankaya“ gamintojai Europoje pristatė naują elektrinį ‚Sileo S 18“.

 

 

 

 

Turkiški autobusai jau eksploatuojami Vokietijos Bonos miesto viešojo transporto įmonėje. Iš viso Bonos vežėjai turi šešis elektrinius „Sileo“ autobusus. Keturi iš jų važinėja miesto gatvėmis, kiti, kaip pranešama, neatitiko kliento lūkesčių ir šiuo metu keičiami. Vis dėlto „SWB Bonn“ veža keleivius senesnio modelio, pirmosios kartos „Sileo“. Šiuo metu gamintojai pristato naująjį „Sileo S 18“, rašo „Sustanaible Bus“.

„Sileo“ gaminami „Karsan“ gamykloje Bursos mieste. Galima rinktis 10, 12 ir 18 metrų ilgio autobusus. Pasak gamintojų, elektrinis „Sileo S 18“ yra ne su viena, bet su dviem ZF elektrinėmis ašimis, kurių kiekvienos galingumas – 250 kW. Naujovės tikslas – susigrąžinti kuo daugiau energijos, gaunamos autobusą stabdant.

Ličio-geležies fosfato baterijas ir kitą galios įrangą sukūrė „Bozankaya“.  Baterijos montuojamos ant stogo, jų talpa – 346 kW. „Bozankaya“ konstruktoriai pabrėžia, kad LFP baterijos yra daugialypės, todėl nereikia įrenginėti šildymo ar vėsinimo sistemos, tokiu būdu transporto priemonės svoris sumažėja. „Sileo“ galima įkrauti tik nuo stacionaraus šaltinio.

Salone telpa iki 136 keleivių, yra 55 sėdimos vietos. Autobuso interjeras ryškus, patogus keleiviams.

eBus.lt

Linos Jakubauskienės nuotrauka