Estija kuria bendrą viešojo transporto bilietų pardavimo sistemą

18 kovo 05:06 2024 Spausdinti straipsnį Keleivinio transporto problematika Lankytojai Patirtis

Šiuo metu Estijos rinkoje yra įvairių transporto paslaugų teikėjų – nuo autobusų, traukinių ir keltų įmonių iki trumpalaikės automobilių nuomos ar elektroninių paspirtukų dalijimosi paslaugų. Tačiau visi paslaugų teikėjai naudoja savo užsakymo ir pardavimo sistemas.

Transporto administracijos Mobilumo planavimo skyriaus vedėjas Johannas Peetre’as teigia: „Šiuo metu keleiviai neturi patogios vieningos sistemos, per kurią galėtų planuoti kelionę viešuoju transportu ir alternatyviomis transporto rūšimis. Tai viena iš priežasčių, kodėl žmonės linkę rinktis nuosavus automobilius – taip keliauti paprasčiau. Šiai problemai spręsti valstybė remia bendros viešojo transporto bilietų pardavimo sistemos prototipo sukūrimą“, rašoma Europos Komisijos tinklapyje.

Sistemos prototipas kuriamas įgyvendinant „MaaS“ (Mobility as a Service) X-kelio projektą. Tai – saugus visus viešojo transporto ir mobilumo paslaugų teikėjus vienijantis duomenų mainų sluoksnis, kuriame visos kelionei reikalingos paslaugos randamos vienoje vietoje, o bilietus ir naudojimosi jais teises galima įsigyti vienu metu. Sistemos prototipas kuriamas etapais, testuojant kiekvieno sukurto modulio tinkamumą.

Projekto terminas yra 18 mėnesių, jį finansuoja Valstybės kanceliarija, jo vertė – 840 000 Eur.

eBus.lt

Linos Jakubauskienės nuotrauka