Estijos autobusų vairuotojams nerimą kelia pernelyg savarankiški vaikai

20 kovo 04:47 2015 Spausdinti straipsnį Patirtis

Estijos Kelių departamento atstovai išsiuntė kaimuose gyvenančių vaikų tėvams laiškus, kuriuose išreiškė susirūpinimą ikimokyklinio amžiaus vaikais, kurie savarankiškai važinėja viešuoju transportu, rašo „Raplamaa Snumid“.

Dažnai pasitaiko, jog tėvai įsodina vieną vaiką į tarpmiesčio ar priemiesčio maršrutu važiuojantį autobusą, po to vaikas be priežiūros važiuoja iki reikiamos vietos, kur vienas išlipa ir eina iki darželio.

Viešojo transporto vairuotojai privalo saugiai pristatyti keleivį iki reikiamos vietos, tačiau jie ne visada gali stebėti, ar vaikas išlipo reikiamoje stotelėje. Be to, jie negali užtikrinti vaiko saugumo, jam išlipus iš autobuso. Ikimokyklinio amžiaus vaikas negali tinkamai įvertinti pavojų, tykančių jo kelyje.

Ikimokyklinio amžiaus vaikų, kurie savarankiškai važinėja viešuoju transportu iki darželio ar namų, yra didžiojoje dalyje Estijos vaikų darželių. Dažniausiai jie važinėja su vyresniais broliais ar seserimis, dažnai vairuotojai nepriima mažų vaikų į autobusą be palydos. Kai kurie darželiai su tėvais pasirašo sutartis, kokiu transportu vaikai važiuos iki darželių, jei privalo tai daryti patys vieni.

eBus.lt

Linos Jakubauskienės nuotrauka

rašyti komentarą

0 komentarų

Komentarų nėra

Jūs galite pradėti diskusiją.

Komentuoti

Jūsų duomenys saugūs! Jūsų el. pašto adresas nebus publikuojamas. Taip pat kiti duomenys nebus platinami trečiosioms šalims.
Visi laukeliai privalomi.