Europos dienos šventėje – pažintis su pažanga transporto srityje

gegužės 12 02:57 2014 Spausdinti straipsnį Patirtis

Vilniuje, Vinco Kudirkos aikštėje, Europos dienos proga Susisiekimo ministerija pristatė ES paramą transporto sektoriui ir 2007–2013 m. įvykusius pokyčius susisiekimo infrastruktūroje.

Nuo pasirengimo tapti ES nare iki šiol į Lietuvos transporto sektorių investuota daugiau kaip 7 milijardai litų ES struktūrinės paramos lėšų, iš jų vien 2007–2013 m. laikotarpiu – 5,4 milijardai litų. Šios lėšos skirtos modernesniems keliams ir geležinkeliams, patraukliai ir efektyviai vandens bei oro transporto infrastruktūrai. Skatinamas ir ekologiškas transportas: šalyje padaugėjo takų pėstiesiems ir dviratininkams, į miestų gatves išriedėjo ekologiški autobusai.

„Šios investicijos – itin reikšmingos Lietuvai, kur transporto sektorius yra svarbesnis nei kitose ES narėse. Jame sukuriama beveik 13 procentų visos šalyje sukuriamos bendrosios pridėtinės vertės, dirba apie 5 procentai visų dirbančiųjų. Nors investicijų į transporto infrastruktūrą atsiperkamumas yra ilgalaikis procesas, įvairiais skaičiavimais, vienas litas, investuotas į transporto infrastruktūrą, duoda 3–4 litų grąžą“, – sakė Susisiekimo ministerijos kancleris Tomas Karpavičius.

ES parama transporto sektoriui pristatoma minint Lietuvos narystės ES dešimtmetį. Susisiekimo ministerijos renginys yra Europos Parlamento informacijos biuro Lietuvoje organizuojamos Europos dienos šventės dalis.

Susiekimo ministerijos informacija

Linos Jakubauskienės nuotrauka

rašyti komentarą

0 komentarų

Komentarų nėra

Jūs galite pradėti diskusiją.

Komentuoti

Jūsų duomenys saugūs! Jūsų el. pašto adresas nebus publikuojamas. Taip pat kiti duomenys nebus platinami trečiosioms šalims.
Visi laukeliai privalomi.