Vokiškieji „Goppel“ – „Busworld Europe“ parodoje

05 gruodžio 05:44 2013 Spausdinti straipsnį Autobusų pasaulio naujovės

„Goopel Bus GmbH“ – vienas iš seniausių autobusų gamintojų Europoje. Transporto priemonės surenkamos dviejuose Tiuringijos žemės miestuose.

Pagrindinė „Goppel“ gamintojų kryptis – sudvejinti autobusai; tačiau parodoje pristatytas ir trejų durų miesto „Goppel go4city12”. Greta jo puikavosi sudvejintas „Goppel go4city19” milžinas. Įdomu tai, kad vokiečiai gamina ir autobusus su priekabomis; pasak jų, tokiu būdu galima greičiau reaguoti į besikeičiančius keleivių srautus: atkabinus priekabą, degalų sunaudojama mažiau, taigi autobusas eksploatuojamas taupiau. Kasmet Erenhaino gamykloje surenkama apie šimtą autobusų, kurių ilgis – nuo 10,5 iki 18,75 metro bei priekabų jiems.

Gaila, tačiau autobusas su priekaba „Busworld Europe” parodoje nebuvo pateiktas; todėl jo nuotrauką teko parinkti iš autobusų gamintojų interneto puslapio. Be to, sudvejintas autobusas parodų salėje buvo pastatytas taip, kad nufotografuoti jį buvo labai sudėtinga.

Pagrindiniai klientai „Goppel Bus GmbH” – didžiųjų Vokietijos, Austrijos, Šveicarijos miestų transporto kompanijos. Tačiau šie autobusai važinėja ir Italijoje, Slovėnijoje, Lenkijoje, Skandinavijos šalyje ir net Bermudų salose. Netrukus „Goppel“ autobusus ketinama surinkinėti ir Rusijos mieste Sankt Peterburge.

Parodoje pristatytasis „Goppel go4city12” gali vežti 87 keleivius, jame – 37 sėdimos vietos. Autobuso ilgis – 11 981 mm, bendroji masė – 18 t.

Transporto priemonėje montuojamas Euro 5/EEV standartus atitinkantis nuo 249 iki 360 AG turbodyzelinis DAF variklis. Pavarų dėžė – automatinė, šešių pakopų „ZF EcoLife”. Vairo mechanizmas, priekinė ašis ir galinis tiltas taip pat pagaminti ZF, pakaba – ECAS. Autobuse taip pat montuojamos EBS, ABS ir ASR saugumo sistemos, taip pat į pavarų dėžę integruotas retarderis.

Sudvejinto „Goppel go4city19“ ilgis – 18 746 mm, jame gali važiuoti 161 keleivis. Salone – 65 sėdimos vietos. Transporto priemonės agregatai – analogiški „Goppel go4city12”; nesiūlomas tik 249 AG variklis.

Lina Jakubauskienė

Autorės nuotraukos

rašyti komentarą

0 komentarų

Komentarų nėra

Jūs galite pradėti diskusiją.

Komentuoti

Jūsų duomenys saugūs! Jūsų el. pašto adresas nebus publikuojamas. Taip pat kiti duomenys nebus platinami trečiosioms šalims.
Visi laukeliai privalomi.