Holivudo žvaigždės ragina persėsti į viešąjį transportą

05 sausio 05:18 2011 Spausdinti straipsnį Įdomybės

Amerikos įžymybės skiepyja naują madą, kuri skirta kovoti už pasaulį be dūmų, suodžių, dulkių ir išmetamųjų dujų. Įžymūs ir populiarūs vyrai bei moterys stojo į kovą už ekologiją.

Pirmieji šios tendencijos ėmėsi laikytis vyresnieji kino pramonės bei šou biznio atstovai. Iniciatoriumi tapo aktorius Vinsentas Karteiseris. Jis atsisakė asmeninių automobilių ir persėdo į autobusus bei traukinius. Netolimus atstumus aktorius įveikia dviračiu. Jis įsitikinęs, kad vairavimo atsisakymas – pirmas žingsnis link šviesios ir švarios ateities.

„Mūsų gyvenimas didžiąją dalį vyksta gana uždaroje aplinkoje – vaikštant nuo lovos iki vonios kambario ir atgal. Mes manome, kad mūsų mažoje erdvėje mums niekas negresia, tuo tarpu už lango pasaulis nuolat keičiasi į blogąją pusę, – sako V. Karteiseris. – Išėję į gatvę, mes pakliūname į užterštą aplinką, kur mus veikia daugybė kenksmingų veiksnių“. V. Karteiserį palaiko ir daugiau vyresnės kartos aktorių.

Jaunesniosios Holivudo žvaigždės kol kas neprisideda prie šios iniciatyvos. Derėtų pabrėžti, jog Los Andžele tik 10 proc. gyventojų naudojasi viešuoju transportu. Važinėdami lengvaisiais automobiliais ir naktį, pradedantieji artistai dar labiau prisideda prie aplinkos teršimo mieste.

Parengė Lina Jakubauskienė

Autorės nuotrauka

rašyti komentarą

0 komentarų

Komentarų nėra

Jūs galite pradėti diskusiją.

Komentuoti

Jūsų duomenys saugūs! Jūsų el. pašto adresas nebus publikuojamas. Taip pat kiti duomenys nebus platinami trečiosioms šalims.
Visi laukeliai privalomi.