Į Kauno gatves išvažiavo nauji „Mercedes-Benz Sprinter“

gruodžio 20 04:57 2017 Spausdinti straipsnį Autobusų pasaulio naujovės Lankytojai

Kultinę frazę „Kaunas tvarkosi“ nuo šiol galima pritaikyti ir miesto viešajam transportui. Bendrovė „Kauno autobusai“, besirūpinanti kauniečių susisiekimu, žengė dar vieną žingsnį miestiečių patogumo link.

 

 

 

 

 

Prieš pat didžiąsias metų šventes į Kauno gatves išvažiuos pirmieji iš dešimties dar gamyklos dažais kvepiantys naujutėlaičiai „Mercedes Benz Sprinter“ mažieji autobusai.

„Dar vasarą keleiviams prisižadėjome kardinaliai atnaujinti miesto autobusų ir troleibusų parką, tad savo pažadus kauniečiams žingsnis po žingsnio vykdome. Atlikus keleivių vežimo reguliariais maršrutais analizę paaiškėjo, jog mažųjų autobusų naudojimas pasiteisino visais aspektais – jie ekologiški, manevringi, naudoja mažiau kuro, patogesni keleiviams. Įsigydami naujus autobusus įvertinome ne tik ekonominį, bet ir moralinį aspektą. Manome, jog kauniečiai nusipelnė šiuolaikiškesnio ir komfortiškesnio viešojo transporto,“ – sako UAB „Kauno autobusai“ generalinis direktorius Mindaugas Grigelis.

Naujieji autobusai – žemagrindžiai, pritaikyti neįgaliesiems. 16 sėdimų ir 6 stovimų vietų autobusai turi trijų metų garantiją, tačiau tikimasi, kad rūpestingai eksploatuojami jie bent 5-6 metus tarnaus nereikalaudami didesnių investicijų remontui. Autobusai atitinka „Euro 6“ emisijos standartus, tad garantuoja mažesnį išmetamų taršalų kiekį. Bendrovė į mažuosius autobusus investavo per 900 tūkst. eurų.

„Komforto naujuose mažuosiuose autobusuose netrūks nei keleiviams, nei vairuotojams – teigia vadovas,– juose sumontuotos šiuolaikinės salono šildymo ir  kondicionavimo sistemos, patogios sėdimos vietose, erdvi stovinčiųjų keleivių aikštelė, įrengti nauji bilietų žymėjimo komposteriai, lauko ir vidaus informacinės švieslentės“.

Naujieji autobusai vežios kauniečius 19-uoju, 44-uoju ir 49-uoju maršrutais – tais maršrutais, kur mažesni keleivių srautai ir didesnius autobusus neracionalu naudoti tiek dėl jų keliamos didesnės oro taršos, tiek dėl riboto manevringumo. Gavus likusius, maršrutų skaičius plėsis.

Naujieji autobusai – tai tik vienas keleivių aptarnavimo gerinimo etapas. Bendrovės „Kauno autobusai“ artimiausiuose planuose – naujų žemagrindžių troleibusų ir autobusų pirkimas, kuris iš esmės turėtų pagerinti ne tik kauniečių kelionių kokybę, bet ir Kauno įvaizdį.

Bendrovės „Kauno autobusai“ informacija