Į Šiaulių miesto gatves išvažiavo ispaniški autobusai

spalio 06 13:34 2014 Spausdinti straipsnį Autobusų pasaulio naujovės

Šiandien, spalio 6-ąją, šiauliečiams pristatyti visi bendrovės „Busturas“ įsigyti devyni ekologiški autobusai – vienas hibridinis „Castrosua Tempus Hybrid“ bei aštuoni „Castrosua City Versus Citelis CNG“. Išsyk prie Prisikėlimo aikštėje vykusio pristatymo visos transporto priemonės išvažiavo į miesto gatves.

Visi autobusai įsigyti pagal Klimato kaitos specialiąją programą „Mažai taršių miesto autobusų keitimas, atnaujinant autobusų parko transporto priemones“. Modernūs, ekologiški autobusai įmonei nekainavo nė lito.

„Labai džiaugiamės, kad mūsų miestas dalyvavo konkurse naujoms transporto priemonėms gauti. Tikimės, kad nauji, gražūs ir modernūs autobusai bus taupūs vežėjams ir patogūs keleiviams“, – sakė miesto meras Justinas Sartauskas.

„Puiku, kad dar daugiau miesto autobusų naudos ekologiškus bei lėšas taupyti padedančius degalus – gamtines dujas. Tikimės, kad bendradarbiavimas nenutrūks, ir mieste atsiras dar daugiau suspaustas gamtines dujas naudojančių transporto priemonių“, – sakė gamtinių dujų degalinę mieste įrengusios bendrovės „SG dujos“ vadovas Virginijus Korsakas.

Bendrovės „Transmitto“ drauge su Ispanijos „Castrosua“ laimėjusios konkursą Lietuvai pateikti ekologiškus autobusus, atstovas Evaldas Dobrovolskis pasidžiaugė, kad projektą pavyko įgyvendinti, ir penkių didžiųjų Lietuvos miestų gatvėmis jau važinėja ar netrukus važinės naujos transporto priemonės.

„Norisi pasidžiaugti drauge su kolegomis, kad jų mieste keleivius veš nauji, modernūs autobusai. Tikimės, kad panašių programų, suteiksiančių galimybę atnaujinti transporto priemonių parkus, bus ir daugiau“, – kalbėjo asociacijos „Linava“ viceprezidentas, Tauragės autobusų parko direktorius Rimantas Martinavičius.

„Malonu, kad galime pateikti miestiečiams naujus, šiltus, jaukius, modernius autobusus. Tikimės, kad jie patiks šiauliečiams“, – sakė įmonės „Busturas“ vadovas Tomas Bielinskas.

Kad transporto priemonės būtų saugios tiek vairuotojams, tiek keleiviams, jas išsyk pašventino Šiaulių vyskupas Eugenijus Bartulis.

Visi, dalyvavę autobusų pristatyme, juos čia pat galėjo ir išbandyti – naujos transporto priemonės, prieš išvykdamos į maršrutus, pavežiojo norinčiuosius miesto gatvėmis.

Lina Jakubauskienė

Autorės nuotraukos


rašyti komentarą

0 komentarų

Komentarų nėra

Jūs galite pradėti diskusiją.

Komentuoti

Jūsų duomenys saugūs! Jūsų el. pašto adresas nebus publikuojamas. Taip pat kiti duomenys nebus platinami trečiosioms šalims.
Visi laukeliai privalomi.