Šiaulių miesto gatvėse – hibridinis „Castrosua”

liepos 30 03:56 2014 Spausdinti straipsnį Patirtis

Į Šiaulių miesto gatves išriedėjo naujas ispaniškas miesto autobusas „Castrosua”. „Busturo” transporto parką papildęs 1,5 mln. Lt kainavęs autobusas yra varomas gamtinėmis dujomis ir elektra.

Juo važiuojant pojūtis tarsi važiuotumei troleibusu – nėra variklio gausmo. Šis automobilis – vienas iš 9, kuriuos Šiauliams centralizuotai pirko šalies Vyriausybė už parduotus aplinkos taršos leidimus. Tokie autobusai atsiras ir kituose šalies didžiuosiuose miestuose. Tikimasi, kad likę aštuoni autobusai Šiaulius pasieks rugpjūčio pabaigoje. Jie bus varomi dujomis.

„Mieste daugėja naujų autobusų ir tai labai džiugina. Ypač gerai, kad į gatves išrieda mažiau aplinką teršiantys dujiniai ar hibridiniai automobiliai keleiviams vežti. Tikiuosi, kad kasmet kartu su „Busturo” vadovais rasime galimybių atnaujinti miesto autobusų parką”, – apžiūrėjęs naująją transporto priemonę komentavo meras Justinas Sartauskas.

„Busturo” generalinis direktorius Tomas Bielinskas informavo, jog naujasis hibridinis autobusas gerokai ekonomiškesnis. Jo nuvažiuoto 1 kilometro savikaina – 0,5 Lt, kai dyzelinu varomos tokios transporto priemonės vienas kilometras „sudegina” – 1,30 Lt.

Naujasis autobusas turi 18 sėdimų ir apie 70 stovimų vietų. Vairuotojas monitoriuje gali stebėti, kas vyksta salone, yra kameros. Taip pat įmontuotas videoregistratorius. Autobusas ne tik žemagrindis, bet ir turintis nuvažiavimą vežimėliams.Miesto savivaldybė ketina pirkti dar devynis 9-10 metų autobusus. Tam Miesto tarybai iš miesto biudžeto bus siūloma skirti 1,5 mln. litų per dvejus metus.

Šiaulių miesto savivaldybės informacija

rašyti komentarą

0 komentarų

Komentarų nėra

Jūs galite pradėti diskusiją.

Komentuoti

Jūsų duomenys saugūs! Jūsų el. pašto adresas nebus publikuojamas. Taip pat kiti duomenys nebus platinami trečiosioms šalims.
Visi laukeliai privalomi.