Šiaulių savivaldybė – apie pasirašytą investicijų sutartį su “Rail Skyway Systems Ltd”

rugsėjo 18 03:33 2014 Spausdinti straipsnį Patirtis

Šių metų rugsėjo 9 d. Savivaldybėje pasirašyta investicijų sutartis su UAB „Rail Skyway Systems Ltd“ sukėlė politinį rezonansą. Savivaldybė pritarė, kad Nacionalinė žemės tarnyba ne aukciono būdu 99 metams išnuomotų žemės sklypą Aviacijos gatvėje, o įmonė čia įrengtų styginio transporto laboratoriją ir bandomąją trasą.

„Priimdama sprendimą pasirašyti investicijų sutartį, Taryba vadovavosi ne politiniais, o ekonominės naudos miesto vystymuisi motyvais – naujos darbo vietos, investicijos į plyno lauko sklypą ir panašiai. Savivaldybė neturi patvirtintos informacijos, jog Lietuvoje registruota įmonė “Rail Skyway Systems Ltd” vykdytų žalingą Lietuvos valstybei veiklą. Mes viską darėme skaidriai, neskybėdami, informuodami žiniasklaidą ir visuomenę“ – komentavo Šiaulių meras Justinas Sartaukas.

Meras papaskojo, jog dar pavasarį į Šiaulių apskrities savivaldybių merus kreipėsi įmonės “Rail Skyway Systems Ltd” vadovai, aiškindami, jog ieško ne mažesnio nei 10 ha žemės sklypo, kuriame įrengtų styginio transporto bandymų laboratoriją. Taip pat planuojama įrengti apie 30 km bandomąją trasą. Buvo numatomos didelės investicijos ir naujos darbo vietos.

Gegužės 6 dieną Šiaulių apskrities merų susitikime Kelmėje minėtos įmonės atstovai pristatė savo veiklą bei ketinimus investuoti.Kadangi merus pasiūlymas sudomino, birželio 27 d. po Regiono plėtros tarybos posėdžio dar kartą aptartas “Rail Skyway Systems Ltd” pasiūlymas. Nutarta pavesti savo savivaldybių architektams paieškoti žemės sklypų, kuriuos būtų galima pasiūlyti investuotojui.

Kadangi Šiauliai turi didelę pramoninę zoną, Šiaulių savivaldybė nusprendė pasiūlyti investuotojams zonos pakraštyje esančius du sklypus, kuriuose nėra jokios infrastruktūros, ir kitiems investuotojams jie nepatrauklūs. Liepos 4 d. pasiūlymas buvo pateiktas “Rail Skyway Systems Ltd” atstovams. Kadangi jiems šis pasiūlymas tiko, Savivaldybės administracija pradėjo rengti investicijų sutarties projektą. Pritarti sutarčiai turėjo Miesto taryba. Kadangi liepos mėnesį Tarybos posėdžiai nevyksta, sprendimo projektas buvo pateiktas rugpjūčio 28 d. Tarybos posėdžiui. Prieš jį, rugpjūčio 21 d. atvykę įmonės “Rail Skyway Systems Ltd” vadovai Savivaldybės salėje padarė savo projekto viešą pristatymą Tarybos nariams, žiniasklaidos atstovams, atsakė į visų pateiktus klausimus.

Svarstant sprendimo projektą Tarybos komitetuose, kilo projekto garantijų klausimas. Nuspręsta investuotojo pareikalauti į Savivaldybės sąskaitą pervesti 1 mln. Lt garantą. Jei įmonė neįvykdytų savo įsipareigojimų, Savivaldybė iš šios sumos galėtų padengti patirtas išlaidas (administracines).

Taryba sprendimą rugpjūčio 28 d. patvirtino, rugsėjo 9 d. pasirašyta investicijų sutartis, o 10 d. į Savivaldybės sąskaitą įmonė pervedė 1 mln. litų garantą.

Pasirašęs sutartį investuotojas įsipareigojo iki 2016 m. gruodžio 31 d. investuoti ne mažiau nei 20 mln. Lt ir sukurti ne mažiau nei 50 naujų darbo vietų, o iki 2018 m. pabaigos investuoti ne mažiau 60 mln. Lt ir sukurti ne mažiau 150 darbo vietų.

“Rail Skyway Systems Ltd” taikomi bendri reikalavimai, kurie keliami visiems Šiaulių pramoninės zonos investuotojams. Per 12 mėnesių nuo sutarčių pasirašymo įmonė turi pasirengti techninį projektą pastatų ir įrenginių statybai, po to, nevėliau, kaip per 6 mėn. gauti statybos leidimą. Investuotojas savo lėšomis turi įrengti visą reikiamą infrastruktūrą.

Šiaulių miesto savivaldybė pasirašė investicijų sutartį su įmone “Rail Skyway Systems Ltd” pagal bendras 2013 m. rugsėjo 19 d. Miesto tarybos patvirtintas Šiaulių pramoninio parko žemės sklypų nuomos taisykles, nedarydama šiam investuotojui jokių išimčių ar specialių sąlygų.

Šiaulių miesto savivaldybės informacija

rašyti komentarą

0 komentarų

Komentarų nėra

Jūs galite pradėti diskusiją.

Komentuoti

Jūsų duomenys saugūs! Jūsų el. pašto adresas nebus publikuojamas. Taip pat kiti duomenys nebus platinami trečiosioms šalims.
Visi laukeliai privalomi.