Šiauliečiai į miesto autobusus lips tik pro priekines duris

06 birželio 04:12 2013 Spausdinti straipsnį Keleivinio transporto problematika

Nuo birželio 17-osios keičiasi įlipimo į Šiaulių bendrovės „Busturas“ miesto autobusus tvarka. Keleiviai į transporto priemones galės įlipti tik pro priekines, o išlipti – pro vidurines ir galines duris.

„Prieš diegdami projektą, susipažinome su kitų šalies miestų, kur galioja lipimo į viešąjį transportą pro priekines duris tvarka, patirtimi. Vasaros pradžią projektui įgyvendinti pasirinkome neatsitiktinai – remiantis Klaipėdos miesto vežėjų patirtimi, prie naujosios tvarkos įprasti miestiečiams prireikia maždaug dviejų mėnesių. Taigi iki rudens, kuomet keleivių srautai tradiciškai padidėja, žmonės turėtų būti jau įpratę įlipti į autobusus tik pro priekines duris“, – aiškina UAB „Busturas“ generalinis direktorius Tomas Bielinskas.

Pasak įmonės vadovo, sprendimas priimtas siekiant pagerinti viešojo transporto paslaugos kokybę, važiuojančiųjų be bilieto kontrolę bei surinkti daugiau pajamų.

„Pasaulyje tokia tvarka jau seniai įprasta, taigi diegdami ją, neišradinėjame dviračio, tik perėmėme gerąją kitų miestų patirtį“, – sako T. Bielinskas.

Išimtis bus daroma tik tėveliams su vaikais ar neįgaliesiems vežimėlyje – jie galės įvažiuoti pro vidurines autobusų duris.

Pirmosiomis dienomis Šiaulių autobusų stotelėse budės kontrolierių tarnybos „Dorsimus“ atstovai, kurie supažindins miestiečius su naująja tvarka. „Be abejo, iš pradžių sunkumų gali kilti tiek keleiviams, tiek vairuotojams. Tačiau tikimės, jog visas problemas pavyks išspręsti, ir šiauliečiai prie naujosios tvarkos greitai įpras“, – teigia įmonės vadovas.

„Busturo“ autobusų vairuotojai privalės tikrinti, ar keleiviai pasižymi bilietus. Komposteriai bus įrengti ties priekinėmis autobuso durimis. „Prieš diegdami naująją tvarką, su ja pirmiausia supažindinome įmonės vairuotojus. Jiems skatinti bus skiriama ir dalis už bilietus surenkamų pajamų. Be to, mūsų vairuotojai supranta – kuo geresnė situacija įmonėje, tuo geriau jiems atlyginama už darbą“, – aiškina T. Bielinskas.

Šiaulių miesto vežėjai viliasi, jog, įdiegus naująją tvarką, kelionė miestiečiams taps patogesnė, o autobusai – švaresni ir jaukesni.

„Keleiviai privalės pasižymėti bilietus, be to, jie nebegalės vežtis miesto autobusais didelių matmenų bagažo. Iki šiol pasitaikydavo, kad į saloną keleiviai bandydavo įsitempti ir nemažus daiktus – pavyzdžiui, šiferio lakštus“, – pasakoja „Busturo“ generalinis direktorius.

Pasak jo, šiuo metu per mėnesį Šiauliuose be bilieto važiuojantiems keleiviams surašoma apie 600-700 Administracinio teisės pažeidimo protokolų. „Tikimės, jog įdiegus įlipimo pro priekines duris tvarką ir tuo pačiu pagerėjus kontrolei, įmonės pajamos padidės maždaug 3-5 proc. Be to, miesto autobusuose sumažės benamių ir netvarkingų keleivių“, – viliasi T. Bielinskas.

Priminsime, jog įlipimo į viešąjį transportą pro priekines duris tvarka galioja Kaune, Klaipėdoje, Panevėžyje ir kai kuriuose kituose mažesniuose miestuose. Vilniuje jos buvo atsisakyta 2011-ųjų rugpjūtį.

Lina Jakubauskienė

Autorės nuotrauka

rašyti komentarą

0 komentarų

Komentarų nėra

Jūs galite pradėti diskusiją.

Komentuoti

Jūsų duomenys saugūs! Jūsų el. pašto adresas nebus publikuojamas. Taip pat kiti duomenys nebus platinami trečiosioms šalims.
Visi laukeliai privalomi.