„Independence” aktualus ir keleivių vežėjams

spalio 30 04:17 2014 Spausdinti straipsnį Keleivinio transporto problematika

Prieš porą dienų į Lietuvą atplaukęs ir Klaipėdoje prisišvartavęs suskystintųjų gamtinių dujų terminalo (SGD) laivas saugykla „Independence“ aktualus ir keleivių vežėjams, eksploatuojantiems suspaustas gamtines dujas naudojančius autobusus.

Laivas svarbus Lietuvai visų pirma dėl to, jog taps alternatyviu dujų tiekimo šaltiniu visiems gamtinių dujų vartotojams. Priminsime, jog gamtines dujas naudojančius autobusus šiuo metu eksploatuoja ar artimiausiu metu rengiasi eksploatuoti devynių Lietuvos miestų – Vilniaus, Kauno, Klaipėdos, Šiaulių, Panevėžio, Marijampolės, Telšių, Ukmergės ir Elektrėnų – keleivių vežėjai.

„Kol kas nepatiriame jokių problemų su dujų tiekimu. Tačiau jei taip nutiktų, alternatyva aprūpinti Lietuvos miestuose veikiančias kompresorines gamtinėmis dujomis taptų labai aktuali“, – sako bendrovės „SG dujos Auto“ direktorius Vidas Korsakas.

Jo teigimu, terminalas taps alternatyva šiuo metu vieninteliu keliu į Lietuvą vamzdynais importuojamoms dujoms, gaunamoms iš Rusijos. „Atsiradus alternatyviam dujų tiekimo šaltiniui, tiekimo sistema bus dar patikimesnė. Galima teigti, jog save matome kaip potencialius terminalo klientus“, – kalba V. Korsakas.

„Independence“ – tai specialus laivas su įrengtomis SGD talpyklomis ir dujinimo įrenginiu. Laivas jūrų uoste priima suskystintas gamtines dujas iš jūrų laivų transporterių – dujovežių. Pastarosios dujos čia kaupiamos ir leidžiamos pro specialius įrenginius, siekiant jas sugrąžinti į dujinį būvį. Vėliau dujos įprastais vamzdynais pasieks vartotojus.

Laivas „Independence” pastatytas Pietų Korėjoje, „Hyundai Heavy Industries Co., Ltd“ laivų statykloje. Tai pirmasis pasaulyje naujai pastatytas LNG-FSRU tipo laivas, kiti panašūs seniau statyti laivai tėra perdaryti tanklaiviai.

Lina Jakubauskienė

Autorės nuotrauka

rašyti komentarą

0 komentarų

Komentarų nėra

Jūs galite pradėti diskusiją.

Komentuoti

Jūsų duomenys saugūs! Jūsų el. pašto adresas nebus publikuojamas. Taip pat kiti duomenys nebus platinami trečiosioms šalims.
Visi laukeliai privalomi.